Reklama

Reklama

Pozostały 2 tygodnie na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek

Opublikowano: sob, 20 cze 2020 13:15
Autor:

Pozostały 2 tygodnie na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko do końca czerwca przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek w ramach tarczy antykryzysowej.

Reklama

Do wielkopolskich placówek ZUS wpłynęło dotychczas 184 tys. wniosków o zwolnienie ze składek i zostały one zrealizowane w 90 proc., na kwotę 816 mln zł. Zaś ostrowski oddział ZUS rozpatrzył 49 tysięcy wniosków przedsiębiorców o zwolnienie ze składek, za okres od marca do kwietnia, na kwotę 237 mln złotych. Wypłacił także 79 mln zł z tytułu realizacji wniosków o świadczenia postojowe. Łącznie pomoc oddziału w Ostrowie Wlkp. wyniosła 316 mln zł.

 

Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim rozpatrzył już 90 procent wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Było to możliwe dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu naszych pracowników. Tym bardziej, że wiele wniosków, które wpłynęło do nas w formie papierowej, z uwagi na liczne błędy, wymagało prowadzenia z przedsiębiorcami postępowania wyjaśniającego - informuje Zdzisław Jaźwiec, dyrektor Oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim.  

 

Dzięki tarczy antykryzysowej część firm może skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za trzy miesiące - od marca do maja 2020 r. Zwolnienie z obowiązku ich opłacenia można uzyskać w wysokości 100 proc. lub 50 proc. ich łącznej kwoty. Zależy to od liczby osób zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia ze składek w ramach tarczy antykryzysowej, mają czas tylko do 30 czerwca br.

O zwolnienie ze składek mogą się ubiegać firmy zgłaszające do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 osób, spółdzielnie socjalne, osoby duchowne, a także osoby prowadzące pozarolniczą działalność opłacające składki wyłącznie na własne ubezpieczenia, w tym osoby korzystające z ulgi na start.

 

Zachęcam także, aby wnioski o pomoc z tarczy antykryzysowej składać za pomocą Platformy Usług Elektronicznych. To zmniejsza ryzyko popełnienia błędu i tym samym przyspiesza realizację sprawy oraz wypłatę świadczenia. Ponadto, 30 maja na PUE ZUS, dodaliśmy możliwość podglądu realizacji wniosku o zwolnienie z opłacania składek. Funkcja ta jest dostępna na profilach osób, które złożyły wniosek przez PUE. Informacje są widoczne w zakładce Płatnik w bocznym menu „Dokumenty i Wiadomości” w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa – wnioski”- dodaje dyrektor. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.