Reklama

Reklama

Powiatowy Urząd Pracy. Czy jest konieczność składania wniosku o umorzenie pożyczki?

Opublikowano: pt, 26 cze 2020 21:08
Autor:

Powiatowy Urząd Pracy. Czy jest konieczność składania wniosku o umorzenie pożyczki? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chodzi o niskoprocentowe pożyczki z Funduszu Pracy, które urząd pracy udzielał mikroprzedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej.

Reklama

Jak informuje kierownictwo Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie, w związku z wejściem w życie przepisów „Tarczy antykryzysowej 4.0” pożyczka wraz z odsetkami podlega umorzeniu, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca będzie prowadził działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki.

 

Umorzenie pożyczki nastąpi „z urzędu", bez konieczności składania wniosku o umorzenie. Spełnienie warunku umorzenia zweryfikuje Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie i niezwłocznie poinformuje pożyczkobiorcę o tym fakcie - wyjaśnia Małgorzata Grzempowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie.  

 

Przepisy mają moc wsteczną, dotyczą zatem również mikroprzedsiębiorców, którzy otrzymali pożyczkę przed wejściem w życie tej nowelizacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.