Reklama

Reklama

Powiat. Pół miliona na drogi dojazdowe do pól

Opublikowano: pt, 21 sie 2020 13:07
Autor:

Powiat. Pół miliona na drogi dojazdowe do pól - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kasa z samorządu województwa popłynie do Krotoszyna, Rozdrażewa Sulmierzyc i Koźmina Wlkp.

Reklama

W sumie na budowę oraz przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył ponad 21,5 mln zł. Niespełna 500 tys. zł trafi do gmin z terenu powiatu krotoszyńskiego.

 

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego 180 gmin w regionie będzie mogło realizować program rozbudowy i modernizacji dróg dojazdowych do pól Środki umożliwiają powstawanie nowych lub przebudowę istniejących dróg polnych. Wsparcie, które corocznie jest przeznaczane na ten cel pozwala regularnie rozbudowywać sieć dróg się oraz modernizować te odcinki które uległy zniszczeniu – mówi Krzysztof Grabowski wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Tegoroczna prawie pół milionowa kwota wsparcia dla czterech gmin z powiecie krotoszyńskim trafi do Krotoszyna (125.000 zł), Rozdrażewa (139.500 zł), Koźmina Wlkp. (112.500 zł) oraz Sulmierzyce (101.250 zł). W całym województwie wielkopolskim pomoc trafi do 180 gmin. Samorządy zazwyczaj wykorzystują te środki na utwardzanie nawierzchni dróg by poruszające się po nich maszyny nie niszczyły nawierzchni szczególnie narażonej na przejazdy ciężkich maszyn, ponadto wiele dróg wymaga wykonania odwodnienia lub wyłożenia asfaltu na drodze.

 

Będziemy kontynuowali na razie tylko tłuczniem, utwardzanie ulicy Myśliwskiej, aż do lasu – zapowiada Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.