Reklama

Powiat. Nie wszyscy złożyli podpis pod zmianą terminu zakończenia budowy

Opublikowano:
Autor:

Powiat. Nie wszyscy złożyli podpis pod zmianą terminu zakończenia budowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chodzi o protokół, który został sporządzony na początku roku, a o który dopytywał radny Prawa i Sprawiedliwości.

Brakiem jednego z podpisów, pod dokumentem związanym ze zmianą terminu zakończenia prac budowlanych dotyczących rozbudowy krotoszyńskiej lecznicy, zainteresował się radny powiatowy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

Zaprojektowanie nowego budynku szpitala w Krotoszynie powierzono firmie Tektura za 688.800 zł. Firma ta pełniła także nadzór autorski nad realizowaną rozbudową szpitala. 9 stycznia br. sporządzono protokół na okoliczność zmiany umowy terminu zakończenia robót budowlanych i wówczas na sześciu przedstawicieli komisji, tylko przedstawiciel nadzoru autorskiego odmówił podpisania protokołu. Jaki był tego powód? - dopytywał rządzących w powiecie krotoszyńskim, Jarosław Kubiak.

 

Z odpowiedzią pospieszył wicestarosta krotoszyński.

 

Nadzór autorski tj. Tektura, umotywował fakt odmowy podpisania przedmiotowego protokołu głównie względami kwalifikacji rozbiórki pomieszczenia technicznego nr 3 w nowo rozbudowywanej części szpitala, w kategoriach błędu projektowego – zwraca uwagę Paweł Radojewski, wicestarosta krotoszyński.

 

Podkreślił, że nadzór autorki nie zgodził się z zawartą w protokole argumentacją.

 

W szczególności z tezą, iż wstrzymanie prac budowlanych uniemożliwiło zachowanie szczelności dachu, a w konsekwencji prowadzenie prac wewnętrznych w zakresie suchej zabudowy i że niemożliwym stało się wykonanie prac instalacyjnych – wyjaśnia wicestarosta.

 

Foto: archiwum

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE