Reklama

Powiat krotoszyński. Wysterylizuj za darmo swojego psa

Opublikowano: sob, 3 paź 2020 19:07
Autor:

Powiat krotoszyński. Wysterylizuj za darmo swojego psa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Właściciele psów mieszkający na terenie gmin członkowskich Międzygminnego Związku Eko Siódemka mogą za darmo wysterylizować i zaczipować swoje suczki.

Reklama

Związek Międzygminny Eko Siódemka zrzeszający gminy: Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Sulmierzyce i Cieszków rozpoczął akcję sterylizacji suk właścicielskich połączonej z trwałym znakowaniem za pomocą elektronicznego identyfikatora (czipa) wraz z wpisaniem do bazy danych SAFE-ANIMAL.

 

Celem akcji jest popularyzacja najbardziej skutecznej i humanitarnej metody ograniczenia populacji bezdomnych zwierząt, co w efekcie końcowym minimalizuje liczbę zwierząt trafiających do schronisk. Zwierzęta pozbawione możliwości rozmnażania są spokojniejsze, zmniejsza się u nich poziom niekontrolowanej agresji powodowanej hormonami, zmniejsza się ryzyko wystąpienia groźnych dla życia schorzeń układu rozrodczego – obrazują przedstawiciele Eko Siódemki.

 

Akcja skierowana jest w szczególności do właścicieli psów, u których często dochodzi do swobodnego przemieszczania się zwierząt i niekontrolowanego rozrodu. Działania te mają na celu zminimalizowanie ilości niechcianych miotów i tym samym zmniejszenia bezdomności zwierząt.

 

By wziąć udział w akcji i za darmo wysterylizować i zaczipować suczkę należy zapoznać się z regulaminem akcji dostępnym na stronie internetowej Międzygminnego Związku Eko Siódemka oraz pobrać ze strony internetowej Związku lub bezpośrednio z biur stacjonarnych Związku:

1) Wniosek o sfinansowanie zabiegu sterylizacji suki, jej trwałego znakowania za pomocą elektronicznego identyfikatora (załącznik nr 1 do regulaminu)

2) Oświadczenie o ewentualnych dodatkowych kosztach leczenia (załącznik nr 2 do regulaminu)

Uzupełnione dokumenty należy złożyć w jednej z placówek Związku tj.:

  • ul. Kołłątaja 7 w Krotoszynie, pokój nr 58,

  • al. Powstańców Wlkp. 47 w Kobylinie,

  • ul. Grunwaldzkiej 41 w Cieszkowie,

  • ul. Rynek 2 w Zdunach,

  • ul. Rynek 11 w Sulmierzycach.

Złożone wnioski będą rejestrowane zgodnie z kolejnością wpływu. Wnioski z pozytywną oceną zostaną ujęte na liście zwierząt skierowanych na zabieg. Oceny poprawności wniosków w tym spełnienia wszelkich kryteriów dokonuje Związek przy współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, Oddział w Krotoszynie.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.