Reklama

Powiat krotoszyński. Wysterylizuj za darmo swojego psa

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Wysterylizuj za darmo swojego psa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Właściciele psów mieszkający na terenie gmin członkowskich Międzygminnego Związku Eko Siódemka mogą za darmo wysterylizować i zaczipować swoje suczki.

Związek Międzygminny Eko Siódemka zrzeszający gminy: Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Sulmierzyce i Cieszków rozpoczął akcję sterylizacji suk właścicielskich połączonej z trwałym znakowaniem za pomocą elektronicznego identyfikatora (czipa) wraz z wpisaniem do bazy danych SAFE-ANIMAL.

 

Celem akcji jest popularyzacja najbardziej skutecznej i humanitarnej metody ograniczenia populacji bezdomnych zwierząt, co w efekcie końcowym minimalizuje liczbę zwierząt trafiających do schronisk. Zwierzęta pozbawione możliwości rozmnażania są spokojniejsze, zmniejsza się u nich poziom niekontrolowanej agresji powodowanej hormonami, zmniejsza się ryzyko wystąpienia groźnych dla życia schorzeń układu rozrodczego – obrazują przedstawiciele Eko Siódemki.

 

Akcja skierowana jest w szczególności do właścicieli psów, u których często dochodzi do swobodnego przemieszczania się zwierząt i niekontrolowanego rozrodu. Działania te mają na celu zminimalizowanie ilości niechcianych miotów i tym samym zmniejszenia bezdomności zwierząt.

 

By wziąć udział w akcji i za darmo wysterylizować i zaczipować suczkę należy zapoznać się z regulaminem akcji dostępnym na stronie internetowej Międzygminnego Związku Eko Siódemka oraz pobrać ze strony internetowej Związku lub bezpośrednio z biur stacjonarnych Związku:

Uzupełnione dokumenty należy złożyć w jednej z placówek Związku tj.:

 • ul. Kołłątaja 7 w Krotoszynie, pokój nr 58,

 • al. Powstańców Wlkp. 47 w Kobylinie,

 • ul. Grunwaldzkiej 41 w Cieszkowie,

 • ul. Rynek 2 w Zdunach,

 • ul. Rynek 11 w Sulmierzycach.

 • Złożone wnioski będą rejestrowane zgodnie z kolejnością wpływu. Wnioski z pozytywną oceną zostaną ujęte na liście zwierząt skierowanych na zabieg. Oceny poprawności wniosków w tym spełnienia wszelkich kryteriów dokonuje Związek przy współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, Oddział w Krotoszynie.

   

   

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE