Reklama

Powiat krotoszyński. Wideorozmowy z pracownikiem ZUS

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Wideorozmowy z pracownikiem ZUS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z początkiem listopada ruszyły e-wizyty w placówkach ZUS. Bez wychodzenia z domu, będziemy mogli porozmawiać na żywo z pracownikiem danego oddziału.

E-wizyta w ZUS to nic innego jak swoista wideorozmowa z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych placówki, pod którą podlegamy.

- Aby można było odwiedzić  ZUS online, wystarczy dostęp do komputera lub smartfona z kamerką i mikrofonem. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę. Na wirtualną wizytę można umówić się w dni robocze, w godzinach od 9.00 do 14.30. Może ona trwać maksymalnie 20 min – informuje Marlena Nowicka, rzecznik ZUS z naszego regionu.

 

E-wizyta w ZUS. Jak zarezerwować wideorozmowę?

Musimy to zrobić na stronie www.zus.pl, gdzie jest odpowiednia zakładka.

- Podczas rezerwacji trzeba podać swoje dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, a także kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy wybrać również obszar merytoryczny e-wizyty. Dzień przed spotkaniem, na wskazany podczas rejestracji numer telefonu, osoba rezerwująca zdalną wizytę, otrzyma sms przypominający. Natomiast w dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, otrzyma mail, w którym będzie link do połączenia  z pracownikiem ZUS – referuje Marlena Nowicka.

 

Jak dodaje rzecznik, jeśli w międzyczasie zrezygnujemy z e-wizyty dobrze jest wcześniej poinformować o tym placówkę. - Po to, aby w tym czasie ktoś inny mógł z takiej porady skorzystać – komentuje Marlena Nowicka.

Wizytę online odwołamy przez link do rezygnacji z e-wizyty, który otrzymany bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji oraz w dniu planowanego e-spotkania.

I na koniec ważna uwaga! Jeśli podczas e-wizyty będziemy chieli uzyskać informację w konkretnej, indywidualnej sprawie - musimy przygotować dokument tożsamości.

- Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty – mówi rzecznik ZUS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE