Reklama

Reklama

Powiat krotoszyński. Są pieniądze dla szkół

Opublikowano: pt, 28 lut 2020 09:25
Autor:

Powiat krotoszyński. Są pieniądze dla szkół - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda przyjmuje zgłoszenia do 10 kwietnia

Reklama

Wystartowała kolejna edycja programu "Moja Szkoła 1:1". Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda - zamierza przeznaczyć 20 tys. zł na dofinansowanie placówek oświatowych - m.in. z powiatu krotoszyńskiego. Szkoły i przedszkola mogą się zgłaszać do 10 kwietnia.

MOJA SZKOŁA 1:1

Program "Moja Szkoła 1:1" Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda kieruje do placówek z trzech powiatów: krotoszyńskiego, rawickiego i gostyńskiego. - W ramach czwartej edycji, chcemy wesprzeć szkoły w zakresie ich wyposażenia, realizowania pozalekcyjnych działań rozwojowych dla dzieci i młodzieży oraz wzbogacenia programu zajęć - podkreśla Bogna Duda - Jankowiak, przewodnicząca rady Fundacji Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda.

Dofinansowanie może wynieść maksymalnie 50% kosztów projektu. Resztę pieniędzy placówka oświatowa musi pozyskać z innego źródła.

- Na przykład, jeśli zakup pomocy dydaktycznych kosztuje 4.200 zł, to szkoła otrzymuje 2.100 zł od nas, pod warunkiem, że znajdzie drugie tyle pieniędzy - tłumaczy Bogna Duda - Jankowiak.

Kwota wsparcia ze strony Fundacji Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda - dla jednego przedsięwzięcia nie może być wyższa niż 5.000 zł.

KOBYLINOWI I SMOLICOM SIĘ UDAŁO

W ubiegłym roku dotacje otrzymało 15 placówek. Z powiatu krotoszyńskiego dofinansowanie pozyskały dwie podstawówki - w Kobylinie na wyposażenie pracowni komputerowej oraz w Smolicach - na projekt "Poznajemy nowe formy aktywności fizycznej". Warto więc i tym razem powalczyć o środki.

ZGŁOSZENIA

Kartę zgłoszenia (dostępna jest na stronie internetowej www.fmd.pl) z kosztorysem planowanego przedsięwzięcia należy złożyć osobiście w siedzibie Fundacji Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda w Grąbkowie lub przesłać pocztą na adres: Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda, Grąbkowo 76, 63-930 Jutrosin, bądź e-mailem na adres: [email protected]. Kto dostanie pieniądze dowiemy się przed 10 maja.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.