Reklama

Powiat krotoszyński. Pożary lasów [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pożary lasów, do których dochodzi wiosną i latem są bardzo niebezpieczne. Zagrażają nie tylko przyrodzie, ale także ludziom. Ogień w lesie szybko się rozprzestrzenia, przez co w krótkim czasie pożarem może zostać objęta spora przestrzeń.

Z niebezpieczeństwa, jakim są pożary lasów najbardziej zdają sobie sprawę strażacy. Dlatego też wszystkie zmiany służbowe Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej KP PSP w Krotoszynie oraz wybrane Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu krotoszyńskiego wzięły udział w ćwiczenia z gaszenia pożarów lasów. 

W pierwszym dniu przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno-bojowe, dla jednostek wchodzących w skład powiatowego plutonu ratowniczego. Zaalarmowane jednostki tj. zastępy z JRG Krotoszyn, OSP Zduny, OSP Krotoszyn i OSP Kobylin  wstawiły się w miejscu koncentracji na placu przed remizą jednostki OSP Zduny, gdzie przeprowadzona została odprawa, której przewodniczył zastępca komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie bryg. Marek Kalak - relacjonuje Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Po odprawie jednostki przemieściły się na teren nadleśnictwa Rochy, gdzie doskonalono umiejętności praktyczne związane z dostarczaniem wody na duże odległości z wykorzystaniem naturalnych zbiorników wodnych, organizacji terenu akcji, organizacji łączności oraz sprawdzenie gotowości bojowej Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej  wchodzących w skład powiatowego plutonu ratowniczego, będących jednocześnie w strukturach Wielkopolskiej Brygady Odwodowej. 

W kolejnych dniach ćwiczyły pozostałe zmiany służbowe z JRG PSP Krotoszyn oraz strażacy z OSP Baszków, OSP Konarzew i OSP Bestwin. 

Niezmiernie ważnym elementem takiego przedsięwzięcia jest aspekt dydaktyczny, dlatego po zakończeniu ćwiczeń bojowych dokonano podsumowania z realizacji założenia taktycznego. Przeprowadzone ćwiczenia pozwoliły także zweryfikować obecny stan zbiorników wodnych stanowiących naturalne punkty czerpania wody na obszarach leśnych oraz stan infrastruktury drogowej. Powyższe ćwiczenia stanowią uzupełnienie działań na rzecz utrzymania wysokich standardów ochrony przeciwpożarowej w lasach realizowanych przez przedstawicieli wydziału kontrolno - rozpoznawczego  oraz pracowników Lasów Państwowych - podkreśla Tomasz Patryas. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy