Reklama

Powiat krotoszyński. Ponad 5 tys. młodych ludzi, nie płaciło podatku

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Ponad 5 tys. młodych ludzi, nie płaciło podatku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tyle osób przed 26. rokiem życia z terenu powiatu krotoszyńskiego, skorzystało z ulgi w ramach rządowego programu „Bez PIT dla młodych”.

Przepisy o uldze do osób, które nie ukończyły 26. roku życia, weszły „do obiegu” 1 sierpnia 2019 r. W skali kraju z ulgi w ramach programu „Bez PIT dla młodych” korzysta łącznie ponad 2 mln młodych pracowników. W Wielkopolsce według danych Zakładu Usług Społecznych z ulgi korzysta 155,2 tys. osób, które nie ukończyły 26. roku życia. Natomiast na terenie powiatu krotoszyńskiego, takich osób jest 5.161.

 

To element programu Nowej Piątki realizowanej przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego jeszcze w poprzedniej kadencji. Podobnie jak wiele innych programów, deklaracja stała się faktem i dziś ponad 155 tys. młodych Wielkopolan może otrzymywać wypłatę opodatkowaną stawką zero. Dla przykładu przy wynagrodzeniu 2,6 tys. zł na miesiąc w portfelu w skali roku pozostaje blisko 1,5 tys. zł - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Ulgą objęte są przychody z pracy oraz z umów zlecenia do wysokości 85,5 tys. zł w roku podatkowym. Do tego limitu przychody młodego podatnika są zwolnione z PIT. Zwolnienie obowiązuje niezależnie od liczby umów lub liczby płatników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE