Reklama

Powiat krotoszyński. Policjanci kontrolują klientów w sklepach i marketach

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Policjanci kontrolują klientów w sklepach i marketach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci kontrolują sklepy, markety i obiekty handlowe na terenie powiatu krotoszyńskiego. Sprawdzają, czy klienci mają maseczki, a sklepy zapewniają środki do dezynfekcji i przestrzegają limitów klientów w obiekcie.

Funkcjonariusze krotoszyńskiej policji wspólnie z pracownikami krotoszyńskiego sanepidu codziennie kontrolują obiekty handlowe na terenie powiatu krotoszyńskiego.

 

Policjantów można spotkać w krotoszyńskiej galerii, marketach i większych sklepach.

 

Przynajmniej raz dziennie funkcjonariusze pojawiają się w obiektach handlowych – czasem wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krotoszynie – by przeprowadzić kontrole.

 

W związku z obowiązującymi w Polsce obostrzeniami wynikającymi z epidemii koronawirusa policjanci kontrolują, czy osoby robiące zakupy oraz personel zasłaniają usta i nos. Ponadto funkcjonariusze sprawdzają, czy w sklepach są środki do dezynfekcji oraz przy przestrzegane są limity osób.

 

Do tej pory nie stwierdziliśmy żadnych uchybień. Zdarzały się sytuacje, gdy klienci sklepów mieli nieprawidłowo założone maseczki. Głównie chodziło o to, że nie zasłaniały one ust i nosa. Takim osobom zwracano uwagę i proszono o poprawne założenie maseczki – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

 

KARY ZA BRAK MASECZEK 

Policjanci także poza obiektami handlowymi zwracają uwagę na to, czy mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego stosują się obowiązującego w całym kraju obowiązku zasłaniania ust i nosa. Na osoby, które nie noszą maseczek lub w inny sposób nie zasłaniają ust i nosa nakładane są mandaty lub pouczenia.

 

Od października, kiedy to powiat krotoszyński znalazł się w czerwonej strefie policjanci wystawili 190 mandatów, 130 pouczeń i 15 wniosków do sądu o ukaranie – wylicza Piotr Szczepaniak.

 

 

GALERIE HANDLOWE, MARKETY I SKLEPY:

W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów:

1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2

1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2

 

Obowiązuje do: 27 grudnia 2020 r.

 

GODZINY DLA SENIORÓW:

Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 w sklepie, drogerii, aptece oraz na poczcie mogą przebywać wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Uwaga! 24 grudnia nie obowiązują godziny dla seniorów.

Obowiązuje do: 27 grudnia 2020 r.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE