Reklama

Powiat krotoszyński. Obchody Święta Niepodległości [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Obchody Święta Niepodległości [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku – ze względu na epidemię koronawirusa – obchody Święta Niepodległości w powiecie krotoszyńskim nie były tak huczne jak w poprzednich latach.

W tym roku, z okazji Święta Niepodległości, w powiecie krotoszyńskim nie odbywały się imprezy. Nie było koncertów czy biegów ulicznych. Odbywały się jedynie msze święte, a samorządowcy składali kwiaty pod pomnikami.

 

W Krotoszynie przedstawiciele władz gminy i powiatu złożyli kwiaty pod pomnikiem Wolności na placu Jana Pawła II.

Niestety z powodu epidemii koronawirusa oficjalne powiatowo-gminne obchody zostały odwołane. Pomimo tego starosta Stanisław Szczotka, wicestarosta Paweł Radojewski, przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Sikora oraz burmistrz Franciszek Marszałek złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Wolności na placu Jana Pawła II – wskazują krotoszyńscy urzędnicy.

 

Podobnie sytuacja wyglądała w Kobylinie.

Tam samorządowcy - burmistrz Tomasz Lesiński, sekretarz gminy, skarbnik i radni – złożyli kwiaty pod pomnikiem „Poległym i pomordowanym za wolność i ojczyznę” w Kobylinie.

W czasie rozwijającej się epidemii koronawirusa nie możemy świętować dnia 11 listopada tak, jak byśmy chcieli, jednak delegacje przedstawicieli samorządu gminnego w składzie burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, sekretarz Gminy Mirosław Sikora i skarbnik Gminy Barbara Sławińska oraz radni Rady Miejskiej w Kobylinie - Piotr Chlebowski, Mirosław Flak i Andrzej Maćkowiak, złożyły wiązanki kwiatów przy pomniku „Poległym i pomordowanym za wolność i ojczyznę” - mówią urzędnicy z Kobylina.

 

W Sulmierzyach, po uroczystej mszy świętej złożono kwiaty pod pomnikiem wdzięczności na rynku.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, po której Burmistrz Dariusz Dębicki w swoim wystąpieniu podkreślił doniosłość święta i jego znaczenie dla pokoleń Polaków. Wyraził też uznanie dla wszystkich, którzy poprzez udział w uroczystościach dają wyraz przywiązania dla historii i tradycji naszego narodu. Ponadto Burmistrz zaapelował do wszystkich mieszkańców o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią i dbanie o zdrowie swoje i innych – informują urzędnicy z Sulmierzyc.

 

Podobnie było w Rozdrażewie, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, a następnie złożono kwiaty. pod pomnikiem poległych za wolność Ojczyzny znajdującym się na rozdrażewskim cmentarzu.

W Koźminie Wlkp. także odbyła się msza święta, po której delegacja samorządowców złożyła kwiaty pod pomnikiem Wolności.

 

Zdjęcia: UM Krotoszyn, UM Koźmin Wlkp., UM Kobylin, UM Sulmierzyce

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE