Reklama

Powiat krotoszyński nadal w czerwonej strefie. Maseczki obowiązkowe w całym kraju

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński nadal w czerwonej strefie. Maseczki obowiązkowe w całym kraju - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat krotoszyński nadal w czerwonej strefie. Reszta kraju w strefie żółtej. Maseczki obowiązkowe w całym kraju.

W związku z tym, że dziś padł rekord zakażeń w Polsce (4.280 zakażeń) – co w porównaniu do wczorajszych statystyk jest wzrostem o 30 procent – rząd postanowił wdrożyć nowe obostrzenia.

Mija prawie 7 miesięcy od kiedy wdrożyliśmy pierwsze obostrzenia. Dzisiaj, jesienią, ta druga fala do nas dotarła. Musimy się z nią zmierzyć w sposób zdecydowany – mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

I dodawał.

Od kilku tygodni w sposób zauważalny, od kilku dni w sposób bardzo wyraźny druga fala koronawirusa w nas uderza – wskazywał premier.

 

Mateusz Morawiecki podkreślał również, że najciężej koronawirusa przechodzą osoby starsze, powyżej 65. roku życia. I to właśnie w tej grupie wiekowej jest najwięcej zgonów.

Chrońmy życie naszych seniorów, chrońmy życie naszych babć i dziadków. Bardzo zachęcam wszystkich seniorów do pozostania w domach, do przemieszczania się tylko wtedy, gdy jest to konieczne – apelował Mateusz Morawiecki.

 

Dlatego rząd postanowił, że od soboty cały kraj znajdzie się w żółtej strefie.

 

Od 10 października wprowadzamy zasady obowiązujące w strefach żółtych na terytorium całego kraju. (…) Jedną z przyczyn takiej decyzji jest fakt, że już dziś w strefie żółtej mielibyśmy około 100 powiatu, to 1/3 kraju – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Oznacza to m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa w całej przestrzeni publicznej i zmniejszenie liczby gości na imprezach do 75 osób.

Powiat krotoszyński nadal znajduje się w czerwonej strefie. Oznacza to, że na terenie Ziemi Krotoszyńskiej obowiązują większe obostrzenia, niż w pozostałej części kraju. 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W WALCE Z KORONAWIRUSEM:

 

MASECZKI:

Strefa żółta - cały kraj

Obowiązek zasłaniania ust i nosa wszędzie w przestrzeni publicznej

Strefa czerwona:

Obowiązek zasłaniania ust i nosa wszędzie w przestrzeni publicznej

 

TRANSPORT ZBIOROWY:

Strefa żółta - cały kraj:

Obecnie pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi:

  •  100 % liczby miejsc siedzących albo
  •  50 % liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50 % miejsc siedzących niezajętych.
Strefa czerwona:

50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych – przewozy lokalne w ramach obszaru czerwonego

 

GASTRONOMIA:

Strefa żółta - cały kraj:

Obecnie w lokalu i ogródku klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos. 1 osoba na 4 mkw. 

Strefa czerwona:

1 osoba na 4 mkw. Prowadzenie działalności możliwe od 6.00–22.00. Ograniczenia w zakresie godzin nie stosuje się do realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.

 

HANDEL:

Strefa żółta - cały kraj:

Obecnie jest obowiązek noszenia przez klientów podczas zakupu towa­rów lub usług rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Strefa czerwona:

bez zmian

 

SALONY FRYZJERSKIE, KOSMETYCZNE, TATUAŻU

Strefa żółta - cały kraj:

Obecnie w miejscu, w którym jest prowadzona taka działalność przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.

Strefa czerwona:

bez zmian

 

WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI RODZINNE:

Strefa żółta - cały kraj:

Limit 75 osób z wyjątkiem obsługi (w całym kraju wejdzie w życie 17 października)

Strefa czerwona:

50 osób, z wyjątkiem obsługi

 

INNE IMPREZY I SPOTKANIA:

Strefa żółta - cały kraj:

Do 75 osób, z wyjątkiem obsługi. Jest obowiązek zakrywania ust i nosa.

Strefa czerwona:

50 osób, z wyjątkiem obsługi

 

KOŚCIOŁY:

Strefa żółta - cały kraj:

Jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to jest obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. Jeśli wydarzenie religijne odbywa się na zewnątrz, to trzeba zachować 1,5 m odległości między osobami lub zakrywać usta i nos (z wyłączeniem osób sprawujących kult).

Strefa czerwona:

W kościele: 50% obłożenia budynku (kościoła)  lub innego obiektu kultu religijnego + obowiązek zakrywania ust i nosa

Na zewnątrz: 150 osób na zewnątrz + obowiązek zakrywania ust i nosa (niezależnie od dystansu)

 

SIŁOWNIE:

Strefa żółta - cały kraj:

 1 osoba na 7 mkw

Strefa czerwona:

1 osoba na 10 mkw

 

WYDARZENIA SPORTOWE:

Strefa żółta - cały kraj:

Piłka nożna i żużel - na stadionach i boiskach należy udostępnić publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

Sport, w którym nie ma ograniczenia liczby uczestników (z wyłączeniem pól golfowych kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych) może uczestniczyć nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia. Tutaj publiczność na obiektach sportowych musi być odstęp 1,5 m i max. 50% liczby miejsc. Poza obiektami sportowymi bez publiczności.

Sport na basenach - co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

Sport na siłowniach, klubach i centrach fitness i w zakresie organizacji obozów sportowych zajęcia odbywały się tak, aby udostępniono publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

Musi być weryfikacja liczby osób, dezynfekcja szatni itp.

Osoby uczestniczące w zajęciach sportowych lub wydarzeniu sportowym oraz korzystające z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego są obowiązane do dezynfekcji rąk wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe lub zajęcia sportowe.

Widzowie są obowiązani zakrywać usta i nos.

Ograniczenie widowni do 25%

 

Strefa czerwona:

wszystkie zasady obowiązujące w żółtej strefie oraz brak publiczności

 

 

WYDARZENIA KULTURALNE W POMIESZCZENIACH:

Strefa żółta - cały kraj:

udostępnienie widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami,

zapewnienie, aby widzowie, słuchacze, zwiedzający lub uczestnicy realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa.

25 % publiczności

 

Strefa czerwona:

zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych w pomieszczeniach

 

WYDARZENIA KULTURALNE NA OBIEKTACH SPORTOWYCH NA OTWARTEJ PRZESTRZENI:

Strefa żółta - cały kraj:

udostępnienie co drugiego miejsca na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności,

zapewnienie, aby widzowie, słuchacze, zwiedzający lub uczestnicy realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa.

25 % publiczności

Strefa czerwona:

zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych na obiektach sportowych na otwartej przestrzeni

 

WYDARZENIA KULTURALNE NA OTWARTEJ PRZESTRZENI:

Strefa żółta - cały kraj:

zapewnienie, aby jednocześnie liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników była nie większa niż 1 osoba na 5 mkw,

zachowanie odległości co najmniej 2 m od innych osób przez wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie odległości 1,5 m,

zapewnienie, aby widzowie, słuchacze, zwiedzający lub uczestnicy realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 1,5 m od innych osób.

limit 100 osób

Strefa czerwona:

zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych na otwartej przestrzeni

 

KINA:

Strefa żółta - cały kraj:

25% publiczności

Strefa czerwona:

25% publiczności

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE