Reklama

Powiat krotoszyński. Na drodze szklanka. Kilkanaście aut w rowie

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Na drodze szklanka. Kilkanaście aut w rowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkugodzinne opady śniegu sprawiły, że na drogach powiatu krotoszyńskiego powstało lodowisko.

Wczoraj (3 grudnia) kierowcy musieli zachować szczególną ostrożność podczas jazdy. Opady śniegu – pierwsze w tym sezonie – sprawiły, że drogi w wielu miejscach zamieniły się w lodowiska. I choć większość kierowców zachowywała ostrożność – nie dało się uniknąć kolizji. W rowach i na poboczach w sumie wylądowało kilkanaście samochodów. W wielu przypadkach kierowcy poradzili sobie sami z wydostaniem auta na drogę, jednak – niestety – zdarzały się też sytuacje, w których konieczna była interwencja służb drogowych i policji.

 

Zaczęło się chwilę przed godziną 10:00.

 

W Krotoszynie na ulicy Ostrowskiej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalono – kierujący samochodem marki BMW mieszkaniec Krotoszyna nie dostosował prędkości do warunków, wpadł w poślizg, zjechał z jezdni i uderzył w słup latarni oświetlenia ulicznego – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

 

Na szczęście mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 200 złotych.

 

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce w Brzozie (gm. Krotoszyn)

 

Kierujący Volkswagenem Polo mieszkaniec gminy Koźmin Wlkp. nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Audi A6, którym kierował mieszkaniec Pleszewa – mówi Piotr Szczepaniak.

 

Nikomu nic się nie stało. Mieszkaniec gminy Koźmin Wlkp. został ukarany mandatem karnym w wysokości 350 zł.

 

Na Sulmierzyckiej w Krotoszynie również doszło do kolizji.

 

Kierujący Fordem Mondeo mieszkaniec powiatu milickiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z pojazdem marki Suzuki. Kierowca Forda został ukarany mandatem w wysokości 300 zł – wskazuje rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

 

Kilkanaście minut później na Sulmierzyckiej w Krotoszynie doszło do kolejnej kolizji. Kierowca Audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym Mercedesem. Kierowca Audi otrzymał od policjantów mandat w wysokości 250 zł.

 

Do kolizji drogowych doszło także w Baszkowie, w Bożacinie i w Krotoszynie. Na szczęście tam także nikt nie został ranny.

 

Wieczorem natomiast do kolizji doszło w Kobylinie na ulicy Krotoszyńskiej.

 

Kierujący samochodem marki Ford C-Max, mieszkaniec gminy Zduny, nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie posesji – mówi Piotr Szczepaniak.

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 450 zł.

 

Niestety, w najbliższych miesiącach musimy liczyć się z tym, że opady śniegu znów się zdarzą. Dlatego też policjanci apelują do kierowców, by nie tylko swoje samochody dostosowali do warunków zimowych, zmieniając np. opony, ale także zmienili sposób myślenia.

 

Apelujemy o ostrożność i o przełączenie myślenia z jazdy letniej na zimową – wskazuje rzecznik krotoszyńskiej policji.

 

Foto: OSP Kobylin

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE