Reklama

Powiat krotoszyński. Kto dostanie kasę na przebudowę dróg dojazdowych?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMWW w Poznaniu

Powiat krotoszyński. Kto dostanie kasę na przebudowę dróg dojazdowych? - Zdjęcie główne

foto UMWW w Poznaniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 539 tysięcy złotych dostaną w sumie cztery samorządy z powiatu krotoszyńskiego - Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn i Rozdrażew - na budowę oraz przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

W 2023 roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył ponad 19 mln zł na budowę i przebudowę dróg dojazdowych do gruntów. 539 tys. zł z tej puli trafi do powiatu krotoszyńskiego.  

Wsparcie z budżetu Województwa Wielkopolskiego dla 150 Wielkopolskich Gmin umożliwi wykonanie koniecznych i niezbędnych prac na drogach, po których poruszają się maszyny rolnicze. Wysokie koszty inwestycji drogowych powodują, że wsparcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego w znaczący sposób przyczynia się do realizacji prac na  lokalnych drogach.  Wsparcie, które corocznie jest przeznaczane na ten cel pozwala regularnie rozbudowywać sieć dróg mniejszych się oraz modernizować te odcinki które uległy zniszczeniu  – mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Pieniądze trafią do 4 gmin w powiecie krotoszyńskim - Kobylina, Koźmina Wlkp., Rozdrażewa i Krotoszyna. 

  • Gmina Kobylin - 147 tys. zł
  • Gmina Koźmin Wielkopolski - 122,5 tys. zł
  • Gmina Krotoszyn - 122,5 tys. zł
  • Gmina Rozdrażew - 147 tys. zł.
Samorządy Gminne wykorzystują środki na utwardzanie nawierzchni dróg by poruszające się po nich maszyny nie niszczyły nawierzchni szczególnie narażonej na przejazdy ciężkich pojazdów, ponadto wiele dróg wymaga wykonania odwodnienia lub nałożenia asfaltu. Wsparcie w ramach prac związanych z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych jest ważne dla wielu terenów wiejskich, ze względu na nieustanny rozwój rolnictwa stanowiące jedną z ważniejszych gałęzi regionalnej gospodarki - podkreśla Bartosz Zalas z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy