reklama
reklama

Powiat krotoszyński. Kolejna fala upałów. Jak długo potrwa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat krotoszyński. Kolejna fala upałów. Jak długo potrwa? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dla powiatu krotoszyńskiego wydano ostrzeżenie 2 stopnia o upałach. Jak długo potrwają?
reklama

Przed nami znów gorące dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wydał ostrzeżenie 2 stopnia o upałach dla powiatu krotoszyńskiego. Gorąco będzie aż do poniedziałkowego wieczoru. 

Ostrzeżenie dla powiatu krotoszyńskiego obowiązuje od dziś (23 czerwca) od godziny 13:00 do poniedziałku (27 czerwca) do godziny 20:00.

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - czytamy w komunikacie IMGW. 

Czego nie robić w upał?

Upały są niebezpieczne dla naszego organizmu - wysokie temperatury negatywnie wpływają na nasze zdrowie, dlatego podczas fali upałów powinniśmy unikać przebywania na słońcu oraz pić duże ilości wody. 

Czego nie robić w czasie upału?

  • Picie małej ilości wody - Musimy dostarczać organizamowi duże ilości wody, by nie doprowadzić do odwodnienia. Najlepiej pić wodę mineralizowaną lub wodę z solą niejodowaną, ponieważ nie mamy w organizmie zwykłej wody, tylko płyn fizjologiczny, który posiada wielką gamę minerałów. Żeby je uzupełnić, trzeba właśnie pić wodę mineralizowaną.
  • Rozgrzewanie ciała - Przegrzanie może doprowadzić do udaru cieplnego. Bierz kąpiel. Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie stawiane są kurtyny wodne, korzystaj z nich.
  • Brak nakrycia głowy - Załóż kapelusz lub czapkę albo osłoń głowę chustką.
  • Brak ochrony oczu i skóry - Zakładaj okulary przeciwsłoneczne. Stosuj kremy z odpowiednim filtrem (im wyższy, tym skuteczniejszy). Chronisz się w ten sposób przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • Przebywanie na dworze w największy upał - Jeżeli jest to możliwe - staraj się przebywać w domu. Ta rada dotyczy szczególnie osób w podeszłym wieku oraz dzieci. Jeśli wychodzisz, staraj się przebywać w chłodnych lub zacienionych miejscach.
  • Wysiłek fizyczny
  • Picie alkoholu
  • Noszenie ciężkiej, nieprzepuszczającej powietrza odzieży - Noś lekką i przewiewną odzież, najlepiej z włókien naturalnych i w jasnych kolorach.

Udar cieplny - co zrobić?

Wysoka temperatura obciąża nasz układ krążenia. Gdyby pod wpływem gorąca zrobiło nam się słabo, możemy sami sobie pomóc w prosty sposób - poprzez przykucnięcie, czyli ułatwienie powrotu krwi do serca i tym samym dotlenienie mózgu. W ten sposób uchronimy się przed omdleniem.

Objawy przegrzania organizmu - udar cieplny:

  • przyspieszony oddech,
  • temperaturę,
  • nudności,
  • zawroty głowy,
  • dreszcze

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama