Reklama

Reklama

Powiat krotoszyński. Kasa na sesje online. Radni z PiS są przeciwni

Opublikowano: czw, 16 kwi 2020 18:17
Autor:

Powiat krotoszyński. Kasa na sesje online. Radni z PiS są przeciwni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd powiatu krotoszyńskiego zdecydował o zakupie oprogramowania umożliwiającego prowadzenie zdalnych spotkań radnych. Sprzeciwiają się temu radni z PiS.

Reklama

W dobie panującej w kraju pandemii koronawirusa, zawieszone do odwołania zostały wszelkie posiedzenia wielu rad miejskich i powiatowych. Nie mniej jednak, samorządy cały czas działają, funkcjonują i są „żywym organizmem”, który często zmuszony jest do podejmowania na bieżąco szeregu decyzji. Dlatego też, by nie zamykać sobie przed tym furtki, wiele samorządów decyduje się sięgnąć po alternatywne rozwiązania m. in. umożliwienie prowadzenia zdalnych posiedzeń radnych.

 

Zarząd powiatu był na "tak"

 

Nie inaczej postąpiły władze powiatu krotoszyńskiego.  

By jednak móc skorzystać z takiego rozwiązania, musi być dokupiony system, który pozwoli na to, aby w posiedzeniu, w formie wideokonferencji, mogli uczestniczyć wszyscy radni. Obecnie posiadamy system umożliwiający jednoczesne uczestnictwo 10 osób, a radnych mamy 19, więc to oprogramowanie musi być kupione – zwraca uwagę Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

 

 Zakup oprogramowania i wyposażenia do zdalnego prowadzenia posiedzeń rady powiatu krotoszyńskiego ma pochłonąć 45 tys. zł. - Wszyscy w zarządzie powiatu byli „za” - zaznacza starosta. Kiedy można się spodziewać pierwszego spotkania radnych powiatowych w nowej formie?

Jak tylko zakupione zostanie oprogramowanie. Być może będzie to już w kwietniu, a jak nie, to w  pierwszej połowie maja – zapowiedział Stanisław Szczotka.

 

PiS mówi stanowcze "nie"

 

Na taki obrót sprawy nie godzą się radni Prawa i Sprawiedliwości, zasiadający w radzie powiatu krotoszyńskiego.

W obecnej kryzysowej sytuacji, kiedy na pierwszym miejscu powinno być bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszego powiatu, uważamy, że wydawanie kwoty 45 tys. zł jest niewłaściwe i jako radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości wnioskujemy, aby środki w kwocie 45 tys. zł przekazać na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie mieszkańców powiatu krotoszyńskiego a zakup wzmiankowanych urządzeń odłożyć na inne, stosowniejsze czasy – czytamy w piśmie podpisanym przez radnych PiS - Andrzeja Skrzypczaka, Grzegorza Króla, Mariana Włosika i Jarosława Kubiaka.

 

Zwracając jednocześnie uwagę na liczne bezinteresowne i spontaniczne inicjatywy mieszkańców powiatu m. in. w szyciu maseczek ochronnych czy zakupie środków ochrony osobistej.

Gdy słyszymy zatem, że w tej trudnej sytuacji Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego planuje wydać 45 tys. zł na system umożliwiający przeprowadzenie sesji rady powiatu, uważamy, że jest to lekceważenie tych, którzy wyręczają samorząd w działaniach na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu – zaznaczają radni partii rządzącej.

 

Nie chce być złośliwy, ale ...

 

Co na sprzeciw radnych Prawa i Sprawiedliwości mówi krotoszyński starosta?

Oni mogą się zgadzać albo się nie zgadzać, o tym decyduje zarząd powiatu a nie radni z PiS-u. Każdy ma swoje kompetencje. (…) I nie chciałbym być złośliwy, ale niech sobie popatrzą, ile inni radni wpłacają na ratowanie szpitala a ile oni – odgryza się Stanisław Szczotka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.