Reklama

Powiat krotoszyński. Jak korespondencyjnie wybrać prezydenta?

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Jak korespondencyjnie wybrać prezydenta? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. I choć lokale wyborcze będą otwarte, to jest też możliwość głosowania korespondencyjnego.

By jednak to zrobić – trzeba spełnić kilka warunków.

 

Przede wszystkim – do 16 czerwca musimy w urzędzie gminy zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego.

Jeżeli przebywamy na kwarantannie lub w izolacji z powodu zachorowania lub podejrzenia zachorowania na koronawirusa – termin ten mamy wydłużony do 23 czerwca.

 

Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie (po 23 czerwca), może zgłosić ten zamiar najpóźniej do dnia 26 czerwca – tłumaczy Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

 

Chęć głosowania korespondencyjnego może być zgłoszona ustnie, pisemnie lub w formie elektronicznej za pośrednictwem usługi dostępnej w platformie e-PUAP. Co ważne – zgłoszenie telefoniczne się nie liczy. Przez „ustne zgłoszenie” rozumie się bowiem bezpośrednią wizytę w urzędzie miejskim. Chęci listownego głosowania nie możemy zgłosić także mailowo.

 

Zgłoszenie powinno zawierać: nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer PESEL wyborcy, wskazanie adresu, na który ma być wysłany pakiet wyborczy, wskazanie numeru telefonu lub adresu e-mail – podkreślają urzędnicy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE