Reklama

Reklama

Powiat krotoszyński. Czy szpital zalega pracownikom z wypłatą nadgodzin?

Opublikowano: pt, 29 maj 2020 09:22
Autor:

Powiat krotoszyński. Czy szpital zalega pracownikom z wypłatą nadgodzin? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dopytywał o to starostę i szefa krotoszyńskiego SP ZOZ - radny z Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

Kwestię wypłacania pracownikom SP ZOZ w Krotoszynie, składników ich pensji, poruszył wiceprzewodniczący komisji rewizyjnej rady powiatu krotoszyńskiego.  

 

Wiemy, że część pracowników (SP ZOZ w Krotoszynie – przyp. red.) nie ma powypłacanych pieniędzy za nadgodziny. Czy te sprawy zostaną uregulowane? - zagaił radny powiatowy, Marian Włosik.

 

Starosta tego nie potwierdził jednocześnie wskazując, że wielokrotnie interweniował w tej sprawie m. in. u dyrektora SP ZOZ.

 

Mamy oficjalne stanowisko, że za wszystkie nadgodziny, które są zgodne z prawem, szpital płaci. Natomiast kwota minimalnego wynagrodzenia w kwocie 2.600 zł brutto, jest nieco inaczej rozpatrywana jeżeli chodzi o SP ZOZ, bo tam są troszeczkę inne przepisy i ustawy – tłumaczył Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

 

Sugestiom radnego Włosika zaprzeczył także szef szpitala.

 

Nie ma u nas możliwości nie zapłacenia pracownikom nadgodzin. Z tym, że system rozliczania nadgodzin jest systemem dwumiesięcznym co powoduje, iż nadgodziny są rozliczane co drugi miesiąc, jeżeli takowe występują. My nie możemy jako podmiot publiczny dowolnie sobie traktować składniki wynagrodzenia pracowników i raz je wypłacać, a raz nie. Potwierdzam więc, że wszystkie należne pracownikom nadgodziny są wypłacane - zapewnił Krzysztof Kurowski, dyrektor SP ZOZ w Krotoszynie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.