Reklama

Powiat krotoszyński. Co z pacjentami, którym szpital nie może już pomóc?

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Co z pacjentami, którym szpital nie może już pomóc? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O los pacjentów opuszczających mury krotoszyńskiej lecznicy, upomniała się radna Irena Rękosiewicz.

Temat pacjentów opuszczających krotoszyńską lecznicę oraz kwestię ich późniejszej opieki, wywołany został podczas dzisiejszej sesji rady powiatu krotoszyńskiego.

 

Na jaką pomoc mogą liczyć ciężko chorzy pacjenci, wypisywani ze szpitala w Krotoszynie, którym szpital nie może już praktycznie pomóc? – dopytywała Irena Rękosiewicz, wiceprzewodnicząca rady powiatu krotoszyńskiego.

 

Świeżo upieczona szefowa krotoszyńskiego SP ZOZ wyjaśniła, że pacjentów opuszczających lecznicę można podzielić na dwie grupy m. in. tych co rokują dalszy postęp w leczeniu i oni mogą liczyć ze strony szpitala na pomoc choćby w zakresie rehabilitacji.

 

Natomiast jeżeli chodzi o pacjentów ciężko chorych, którzy nie rokują powrotu do zdrowia a jednak wymagają opieki, to w koncepcji, którą złożyłam w ramach konkursu, to zakładałam rozwój zarówno zakładu opieki leczniczej, jak i opieki paliatywnej. (…) Jednocześnie chciałabym wzmocnić też opiekę koordynowaną, czyli przedszpitalną i poszpitalną – wyjaśniła Iwona Wiśniewska, dyrektor SP ZOZ w Krotoszynie.

 

Radna Rękosiewicz zwracała jednak uwagę, że w przypadku, kiedy szpital opuszcza bardzo chory pacjent, aby szpital pokusił się o ewentualne wskazanie opieki paliatywnej, bo w przeciwnym razie rodzina z kłopotem poszukiwania odpowiedniej placówki, zostaje pozostawiona sama sobie.

Głos w sprawie zabrał także starosta wyjaśniając, że dotychczas ZOL i ZOP przy Bolewskiego w Krotoszynie dysponował łącznie 25 łóżkami. Po zakończeniu rozbudowy szpitala i przeprowadzce ZOL do nowego obiektu, obiekt przy Bolewskiego będzie pełnił funkcję jedynie ZOP.

 

Myślę, że wtedy ten problem, o którym mówi pani przewodnicząca się rozwiąże – zapewniał Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE