Reklama

Powiat: Deklaracja samorządowca działaczy PiS-u

Opublikowano:
Autor:

Powiat: Deklaracja samorządowca działaczy PiS-u - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dziesięć najważniejszych kwestii dotyczących miejsc pracy, zdrowia, rodziny, edukacji, a także inwestycji, rozwoju infrastruktury i rolnictwa znalazło się w tzw. deklaracji programowej samorządowca. Dokument przyjęli kandydaci na radnych z ramienia PiS-u. – Nasze działania w wyborach, oraz po, będą ścisłą konsekwencją tej deklaracji. Podejmiemy działania na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy. Chcemy także uruchomienia programu Polska Firma Rodzinna adresowanego do małych i średnich przedsiębiorstw obejmującego różne rozwiązania podatkowe – wyjaśniał Wiesław Szeszycki, kandydat PiSu na burmistrza Krotoszyna.

Zapowiedział także, że partia będzie przeciwko prywatyzacji szpitali. – Zdrowie nie może być przedmiotem gry rynkowej, gdzie liczy się tylko zysk, nie pacjent – przekonywał przedstawiciel formacji Jarosława Kaczyńskiego. Ponadto kandydaci PiS chcą więcej żłobków i przedszkoli i chcą, by liczniej rodziły się kolejne pokolenia. – Wybudowanie czterooddziałowego przedszkola kosztuje 2 mln zł. Nasze władze, które rządziły do tej pory, lekką ręką wydały 13 mln zł, żeby sobie poprawić humor w rynku. Jeżeli nie będzie żłobków i przedszkoli dla młodych ludzi, nie będzie podatków z PIT-u a tym samym dochodów do miasta – ocenił Wiesław Szeszycki. Jego zdaniem emigrację młodych ludzi do dużych miast zatrzyma budowa obwodnicy Krotoszyna. - Jest warunkiem do tego, by miasto mogło się rozwijać a ludzie mogli normalnie żyć. Młodzi ludzie uciekają do dużych aglomeracji miejskich, bo tu nie ma pracy – mówił kandydat na burmistrza. Czy ma pomysł jak przyciągnąć inwestorów do miasta? – Będę się upierał, że tym sposobem jest budowa obwodnicy, gdyż plany zagospodarowania przestrzennego można tak stworzyć, by wokół obwodnicy powstawały miejsca na tereny inwestycyjne – wskazywał Wiesław Szeszycki. Kolejny postulat PiS-owców to budowa mieszkań socjalnych. – Głównie chodzi o budownictwo komunalne, które u nas kuleje. Ludzie czasami latami czekają na mieszkanie „z gminy”- przekonywał Piotr Januszkiewicz, kandydat partii do sejmiku województwa wielkopolskiego. I na koniec edukacja. – Nie możemy pozwolić, by zamykane były szkoły wiejskie. Ponieważ po raz kolejny sześciolatki i siedmiolatki pójdą razem do szkoły, będzie dwuzmianowość w klasach, na co nie możemy sobie pozwolić, bo jest to utrudnienie dla mieszkańców – podsumował Wiesław Szeszycki.

W konferencji wzięli udział - Wiesław Szeszycki - kandydat na burmistrza Krotoszyna, Piotr Januszkiewicz - kandydat do sejmiku województwa, Witold Blandzi, Andrzej Skrzypczak i Łukasz Starczewski - kandydaci do rady powiatu oraz Sebastian Czachor - kandydat do rady miejskiej w Krotoszynie.

(alf)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE