Reklama

Ponad 16 mln zł na przebudowę Pałacu Gałeckich w Krotoszynie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wielu lat mieszkańcy Krotoszyna czekają na remont zabytkowego Pałacu Gałeckich znajdującego się w krotoszyńskim parku. Właśnie podpisano umowę na jego przebudowę.

Z roku na rok zabytkowy Pałac Gałeckich zlokalizowany w krotoszyńskim parku niszczał. Początkowo chodziło o kwestie własnościowe. Dopiero dwa lata temu Skarb Państwa przejął cały budynek i stał się wyłącznym właścicielem Pałacu Gałeckich.

Już w 2011 roku Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Krotoszynie stała się właścicielem części Pałacu Gałeckich należącej wcześniej do starostwa krotoszyńskiego. Pozostała część nadal należała jednak do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, czyli Skarbu Państwa. Od tego czasu trwały zabiegi, by cały obiekt znajdujący się w krotoszyńskim parku przeszedł w ręce szkoły. Udało się to w 2019 roku. 

Rok wcześniej - w 2018 roku - Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia straciła swoją dotychczasową siedzibę w wyniku pożaru. 

Od września 2018 roku, po pożarze budynku PSM I stopnia szkoła dzięki ogromnej życzliwości instytucji w Krotoszynie funkcjonuje w Szkole Podstawowej nr 1, Hali Sportowo-Widowiskowej, Muzeum Regionalnym, korzysta także z Auli I LO, Biblioteki Miejskiej oraz pomieszczeń KOK. Bez tak dużego wsparcia funkcjonowanie edukacji muzycznej byłoby niewyobrażalnie trudne. Cała społeczność szkolna wszystkim wspierającym jej działalność jest ogromnie wdzięczna - podkreśla Marek Olejnik, dyrektor PSM I stopnia w Krotoszynie. 

Przebudowa Pałacu Gałeckich w Krotoszynie

Wtedy też zaczęło się mówić o tym, że Pałac Gałeckich w Krotoszynie zostanie wyremontowany i stanie się nową siedzibą Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Krotoszynie. Miesiące jednak mijały, a w Pałacu nic się nie działo. 

Do teraz. Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Krotoszynie ogłosiła bowiem przetarg na przebudowę i rozbudowę budynku Pałacu. Wielomilionowa inwestycja zostanie sfinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dzięki temu w ciągu niecałych 2 lat od momentu wyłonienia wykonawcy, tak wyczekiwana przez wszystkich inwestycja, jaką jest remont Pałacu Gałeckich zostanie zrealizowana. Po zakończeniu prac zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Pałac stanie się siedzibą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krotoszynie - wskazywał na portalu krotoszynska.pl Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.  

Wykonawca przebudowy Pałacu Gałeckich w Krotoszynie został już wyłoniony. Pracami zajmie się firma Defreo z Sieradza. Kilka dni temu w siedzibie urzędu miejskiego Marek Olejnik podpisał z przedstawicielem firmy umowę na „Przebudowę i rozbudowę budynku Pałacu wraz ze zmianą sposobu użytkowania na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krotoszynie”. 

Całość zadania ma kosztować ponad 16 mln zł (16.333.595,47 zł), a prace mają zostać zakończone w ciągu 500 dni. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy