Reklama

Pomnik pamięci krotoszyńskich kolejarzy [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Pomnik pamięci krotoszyńskich kolejarzy [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Przy dworcu PKP w Krotoszynie odsłonięto dziś pomnik upamiętniający kolejarzy krotoszyńskiego węzła kolejowego. Pomnik stanął przy zabytkowej kolejce wąskotorowej. 

- Spotkaliśmy się tutaj, aby oddać hołd kolejarzom krotoszyńskiego węzła kolejowego - mówił prowadzący uroczystość Łukasz Starczewski. 
W odsłonięciu pomnika poświęconego kolejarzom krotoszyńskiego węzła kolejowego wzięli udział: Franciszek Marszałek - burmistrz Krotoszyna, Michał Kurek - naczelnik wydziału gospodarki komunalnej krotoszyńskiego magistratu, Krzysztof Włodarczyk -  dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp, ks. Dariusz Kowalek - proboszcz parafii pw. św. ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie, Zbigniew Brodziak - radny powiatowy, Roman Zybała - przewodniczący komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" przy ZLK w Ostrowie Wlkp. oraz emerytowani kolejarze i pracownicy zakładu.

Uroczystego odsłonięcia pomnika dokonali Franciszek Marszałek i Krzysztof Włodarczyk. Następnie pomnik został poświęcony. 

- Jestem pomysłodawcą tego pomnika pamięci kolejarzy. Ale nie dokonalibyśmy tego, gdybym nie spotkał ludzi życzliwych, którzy pomogli, pracowali przy tym pomniku. To jest pan burmistrz, to jest pan dyrektor. Dziś praca na PKP jest bardzo trudna, odpowiedzialna. Szkoda troszkę, że nie chodzimy już do służby, tylko chodzimy na dyżury, ale i tak służymy ludziom. I to, co tu powstało też ma służyć kolejarzom - emerytom, pracującym, a także tym, których już nie ma wśród nas - podkreślał Roman Zybała. 

Wykonawcą pomnika jest Edward Krawczyński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE