Reklama

Policjanci i strażacy apelują: Uważajcie na pożary, porwania i utonięcia!

Opublikowano:
Autor:

Policjanci i strażacy apelują: Uważajcie na pożary, porwania i utonięcia! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Trwające właśnie zimowe ferie są inne, niż do tej pory. Większość dzieci – ze względu na trwającą epidemię i zamknięcie hoteli – spędza je w domach. Często samotnie, gdyż rodzice są w pracy. Dlatego też krotoszyńscy policjanci i strażacy apelują, by w okresie wolnym od nauki nie zapominać o zdrowym rozsądku.

Utonięcia 

Trochę śniegu, lekki przymrozek i już wiele dzieci ma ochotę na szaleństwa na lodzie. Tym bardziej, że krotoszyńskie lodowisko, z powodu narodowej kwarantanny jest zamknięte. Dlatego też policjanci i strażacy z Krotoszyna przestrzegają przed wchodzeniem na zbiorniki wodne.

Nawet jeżeli stawy i jeziora zamarzną – i tak nie będą bezpiecznymi miejscami do zabawy. Tafla wodna zamarza nierówno i nawet jeżeli się wydaje, że lód jest gruby i solidny – może się załamać. Dlatego na łyżwach należy jeździć tylko w miejscach do tego wyznaczonych i bezwzględnie trzeba przestrzegać zakazu wchodzenia na wszelkie zbiorniki wodne – mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Pożary w domach

Większość dzieci z powiatu krotoszyńskiego ferie spędzi w domu. Dlatego trzeba pamiętać, że w okresie jesienno – zimowym może dochodzić do pożarów związanych z okresem grzewczym i przestrzec dzieci przed tego typu zagrożeniami.

Apelujemy i zachęcamy do korzystania z czujników tlenku węgla. Koszt zakupu urządzenia jest niewielki, a może uratować życie. Gdy dzieci są same w domu muszą znać zasady zachowania się w przypadku wystąpienia niebezpieczeństwa. W razie pożaru należy powiadomić służby ratunkowe i natychmiast opuścić miejsce zagrożone – dodaje Tomasz Patryas, rzecznik prasowy krotoszyńskich strażaków.

Porwania dzieci

Gdy maluchy będą bawić się na dworze – trzeba je przestrzec przed kontaktem z osobami nieznajomymi.

Dzieci mogą bawić się tylko w miejscach bezpiecznych, nie przy drodze czy przy torach. Trzeba je uczulić również na zaczepki ze strony nieznajomych – od nikogo nie powinny przyjmować słodyczy, nie wsiadać do auta, a w razie zagrożenia powinny uciekać i krzyczeć, by zwrócić na siebie uwagę – mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowego krotoszyńskiej policji.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE