Reklama

Podpisali umowę na dofinansowanie budowy kanalizacji w Dzielicach [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Podpisali umowę na dofinansowanie budowy kanalizacji w Dzielicach [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stosowne dokumenty zostały parafowane przez wicemarszałka województwa oraz wójta gminy Rozdrażew. Inwestycja w sumie ma pochłonąć kilka milionów złotych.

Budowa kanalizacji sanitarnej w Dzielicach realizowana będzie w latach 2021-2022. Inwestycja ma być poprzedzona budową łącznika kanalizacji Rozdrażew – Dzielice. Wartość zadania to kilka milionów złotych, z czego 2 mln zł, to wsparcie finansowe płynące do rozdrażewskiego samorządu ze strony urzędu marszałkowskiego. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, przyznawane w ramach programu „Gospodarka wodno-ściekowa”. Stosowne dokumenty w rozdrażewskiej masztalarni podpisane zostały przez wicemarszałka województwa Krzysztofa Grabowskiego oraz wójta gminy Rozdrażew, Mariusza Dymarskiego.

 

Podpisanie umowy pozwoli na dalsze zwiększanie współczynnika posesji, które mamy objęte kanalizacją sanitarną. Obecnie w naszej gminie 70% posesji podłączone jest do sieci, która swój koniec ma na oczyszczalni ścieków. Dzięki temu dofinansowaniu będziemy mogli zrealizować projekt, który obejmie kolejną miejscowość a więc Dzielice – mówił krótko przed podpisaniem umowy wójt, Mariusz Dymarski.

 

W ramach zadania planuje się przebudowę ponad 2.5 km zbiorowego systemu zaopatrzenia w wodę oraz budowę ponad 3 km systemu kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych. Dzięki inwestycji poprawić się mają warunki życia mieszkańców Dzielic, ale także warunki prowadzenia działalności gospodarczej w tej miejscowości.

 

PROW jest właściwie już na ukończeniu, bo jest to program realizowany do 2020r., ale z pewnych oszczędności poprzetargowych i dodatkowych środków jakie w ramach tego programu otrzymaliśmy, mamy pewną pulę pieniędzy, którą udało się rozdysponować w ramach tego konkursu. PROW, który wdrażany jest poprzez samorząd województwa wielkopolskiego już od wielu lat, pozwolił w znacznym stopniu zmienić nasze miejscowości i gminy. Widać to również w Rozdrażewie, bo są to konkretne pieniądze z Unii Europejskiej, wynegocjowane wiele lat temu, jeszcze przez poprzedni rząd, bez których nie udałoby się zrealizować wielu tych zadań – zwracał uwagę Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE