Reklama

PILNE! Ratownik medyczny potrzebuje osocza!

Opublikowano: pt, 13 lis 2020 19:34
Autor:

PILNE! Ratownik medyczny potrzebuje osocza! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mikołaj Durski, ratownik medyczny z Jarocina od początku epidemii koronawirusa stał na pierwszej linii frontu niosąc pomoc innym. Teraz sam tej pomocy potrzebuje. 

Reklama

Ratownik medyczny z Jarocina - Mikołaj Durski - zakaził się koronawirusem. Jego stan jest na tyle poważny, ż medyk potrzebuje osocza ozdrowieńców. O pomoc dla Mikołaja Durskiego proszą koledzy z pracy i rodzina. Na powrót taty do zdrowia czekają jego dwie córeczki. 

Poszukujemy osocza ozdrowieńca AB dla naszego przyjaciela Ratownika Medycznego Mikołaja Durskiego, który zachorował na COVID. Mikołaj od wielu lat pracuje w naszym ZRM, zawsze można liczyć na jego pomoc i dobre serce, poczucie humoru. Mógłbym wiele napisać o Mikołaju superlatywów, wiele dobrych rzeczy i wiele chwil radości i sytuacji stresujacych, które razem przeżyliśmy. Dziś Mikołaj potrzebuje naszego wsparcia i pomocy w postaci krwi – osocza -napisali w mediach społecznościowych koledzy Mikołaja Durskiego.

Gdzie można oddać osocze?

Ozdrowieńcy mogą oddać osocze w Regionalnym Centrum Krwiodastwa i Krwolecznictwa w Poznaniu. Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

Najpierw trzeba się skontaktować z Działem Dawców od poniedziałku do piątku w godz.7.30-14.30 tel.:(61) 886-33-54 lub mailowo: [email protected]

Osocze mogą oddać osoby, które spełnają następujące waruki:

- przechorowały COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, lub osoby, które przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2

- dysponują wynikiem badania RNA SARS-CoV-2, który potwierdził zakażenie lub wynikiem przeciwciał anty-SARS-CoV-2

- są w wieku 18-60 lat i nie chorują przewlekle

- nie otrzymały w przeszłości transfuzji krwi lub jej składników

Osoba, która wyzdrowiała po przechorowaniu COVID-19 lub przebyła bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2, musi spełniać standardowe kryteria dawcy krwi (m.in. stanu zdrowia, wagi, wzrostu, nieprzebywania w obszarach o szczególnej sytuacji epidemiologicznej np. obszary występowania wirusa Zika, wirusa Zachodniego Nilu czy też endemicznego występowania malarii). Ostateczną i wiążącą decyzję podejmuje lekarz w dniu kwalifikacji lekarskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.