Reklama

[OSTRZEŻENIE] Marznące opady. Na drogach będzie niebezpiecznie

Opublikowano:
Autor:

[OSTRZEŻENIE] Marznące opady. Na drogach będzie niebezpiecznie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu ostrzega o marznących opadach deszczu na terenie powiatu krotoszyńskiego.

Dziś (10 grudnia 2020 r.) do godziny 21:00 na terenie powiatu krotoszyńskiego możemy spodziewać się marznących opadów deszczu. Na drogach będzie ślisko i niebezpiecznie, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do warunków atmosferycznych.

 

Zjawisko: Opady marznące

Stopień zagrożenia1 (w skali 3-stopniowej)

Obszar: Województwo wielkopolskie powiat krotoszyński

Przebieg: Miejscami występują i prognozuje się dalsze wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%



Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, zwracam się do mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie. Zalecane jest zmniejszenie prędkości jazdy samochodem, rozwaga na chodniku – apeluje Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.



Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krotoszynie tel. 62/725-30-61 lub 62/722-74-86.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE