Reklama

[OSTRZEŻENIE] Intensywne opady i silny wiatr w powiecie krotoszyńskim

Opublikowano:
Autor:

[OSTRZEŻENIE] Intensywne opady i silny wiatr w powiecie krotoszyńskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu krotoszyńskiego.

Pierwsze ostrzeżenie dotyczy intensywnych opadów deszczu, których możemy spodziewać się dziś i jutro (do godziny 10:00) na terenie powiatu krotoszyńskiego. Ostrzeżenie ma drugi stopień zagrożenia.

 

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Przewidywana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami do 60 mm. W dzień 13.10 od 5 mm do 15 mm, w nocy 13/14.10 od 30 mm do 45 mm – ostrzegają synoptycy.

 

Drugie ostrzeżenie dotyczy silnego wiatru. Dziś od godziny 22:00 do jutra do godziny 8:00 na terenie powiatu krotoszyńskiego może wiać porywisty wiatr.

 

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego wschodu – informują synoptycy.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krotoszynie tel. 62/725-30-61 lub 62/722-74-86.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE