Reklama

Orpiszew. Ponad 272 tys. zł na przebudowę ulicy

Opublikowano: śr, 7 lip 2021 12:57
Autor:

Orpiszew. Ponad 272 tys. zł na przebudowę ulicy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ulica Glinkowa w Orpiszewie zostanie przebudowana.

Władze gminy Krotoszyn ogłosiły przetarg, w którym wystartowały dwie firmy - Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „MARZYŃSKI”  z Jarocina, które za wykonanie prac chciało 272.800,04 zł oraz firma Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna, która złożyła ofertę na kwotę 333.460,04 zł. 

Korzystniejsza cenowo okazała się oferta jarocińskiej firmy, dlatego też to Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „MARZYŃSKI” zajmie się przebudową ulicy Glinkowej w Orpiszewie. 

W dniu 24.06.2021 r. została podpisana umowa dotycząca realizacji zadania pn.: „Przebudowa ulicy Glinkowej w Orpiszewie”. W dniu 29.06.2021 r. nastąpiło przekazanie placu budowy Wykonawcy robót budowlanych wyłonionemu w wyniku przeprowadzonej procedury przetargowej tj.: Przedsiębiorstwu Budowlano-Handlowemu „MARZYŃSKI” Sp. z o.o. , Sp. K. z Jarocina – informują władze gminy Krotoszyn. 

Firma na zakończenie prac ma czas do 24 września 2021 roku. 

W ramach zadania powstanie wybudowana od podstaw jezdnia o nawierzchni bitumicznej o długości około 283 m i szerokości 5 m oraz zjazdy na posesje. W początkowym odcinku drogi prawa krawędź jezdni zostanie ograniczona krawężnikiem betonowym najazdowym, natomiast pozostałe krawędzie będą nieograniczone, a wzdłuż nich wykonane zostaną pobocza utwardzone kruszywem łamanym o szerokości do 0,5 m. Roboty budowlane obejmują również częściowe wykonanie reprofilacji rowu oraz oznakowanie jezdni. 

Miasto i Gmina Krotoszyny na częściowe pokrycie kosztów zadania, pozyskała dofinansowanie z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – podkreślają władze Krotoszyna. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.