Reklama

OrkiestroBus z muzyką na żywo przejedzie ulicami gminy Krotoszyn [ROZKŁAD JAZDY]

Opublikowano:
Autor:

OrkiestroBus z muzyką na żywo przejedzie ulicami gminy Krotoszyn [ROZKŁAD JAZDY] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Krotoszyński Ośrodek Kultury, Krotoszyńska Orkiestra Dęta oraz Stowarzyszenie im. Gwiżdż Janiny zapraszają mieszkańców Krotoszyna Krotoszyna, Biadek, Lutogniewa i Kobierna do wysłuchania koncertów na żywo.

Już 16 sierpnia Krotoszyńska Orkiestra Dęta wyruszy w Tournée ulicami Krotoszyna, Kobierna, Biadek i Lutogniewa. Mieszkańcy gminy Krotoszyn będą więc mieli szansę posłuchać muzyki na żywo wprost z własnych domów.

 

W czasie panującej pandemii koronawirusa działalność kulturalna, w tym koncertowa, została znacząco ograniczona i obarczona licznymi szykanami sanitarnymi. Ponadto duża część publiczności obawiając się o swoje zdrowie rezygnuje z uczestnictwa w imprezach kulturalnych w zamkniętych pomieszczeniach i dużych zgromadzeniach – wskazuje Paweł Władysław Płócienniczak z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

Dlatego też organizatorzy projektu pod nazwą krotoszyński Orkiestrobus – uwzględniając obawy mieszkańców – postanowili odbywać koncerty pod ich domami.

Tradycyjny londyński autobus z odkrytym górnym pokładem stanie się objazdowa sceną do występów Krotoszyńskiej Orkiestry Dętej. To rozwiązanie pozwala dotrzeć do blokowisk Krotoszyna, gdzie publiczność pozostając w społecznym dystansie a nawet z okien i balkonów będzie mogła uczestniczyć w niezwykłym koncercie. Natomiast koncerty w centralnych miejscach wsi, będą nadzwyczajnym wydarzeniem dla tych małych społeczności, które nie mają możliwości kontaktu z kulturą muzyczną tego typu – mówi przedstawiciel KOK w Krotoszynie.
Tournée Krotoszyńskiej Orkiestry Dętej odbędzie się w niedzielę, 16 sierpnia.

 

Rozkład jazdy Krotoszyńskiego Orkiestrobusa:
12.00 - Osiedle na ulicy Rawickiej w Krotoszynie
12.45 - Osiedle na Parcelkach w Krotoszynie
13.30 - Lutogniew
14.15 - Osiedle na ulicy Dąbrowskiego w Krotoszynie
15.00 - Osiedle Robińskich w Krotoszynie
15.45 - Kobierno
16.30 - Biadki
17.30 - Rynek Krotoszyn

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE