Reklama

Ojciec Rydzyk: Biskup Janiak jak męczennik. Szef kurii kaliskiej przeprasza

Opublikowano:
Autor:

Ojciec Rydzyk: Biskup Janiak jak męczennik. Szef kurii kaliskiej przeprasza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ojciec Tadeusz Rydzyk - podczas 29. urodzin Radia Maryja - nazywa biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka "współczesnym męczennikiem mediów"

Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas wystąpienia z okazji 29. urodzin Radia Maryja odniósł się do filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”, nazywając go „filmidłem”. Rydzyk stanął także w obronie biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka – jednego z negatywnych bohaterów filmu braci Sekielskich, który jest oskarżony o ukrywanie pedofilii w Kościele Katolickim. Nazwał go „współczesnym męczennikiem mediów”.

 

Media to zrobiły i media tak robią. Nie dajmy się katolicy, że na księdza jakiegoś zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się trzęsą. Udowodnij mi winę, a nie ma udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy. Myślę, że w kościele powinnyśmy się nie bać i upominać się o sprawiedliwość. To, że ksiądz zgrzeszył. No zgrzeszył, a kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja" - mówił o. Tadeusz Rydzyk.

I dodawał.

Nie patrzą na nic. Ksiądz biskup Janiak na raka choruje i ma walczyć z tym wszystkim? To go szybciej rak zje. Ilu takich jest? Ilu biskupów już zabili w Polsce? – wskazywał Tadeusz Rydzyk.

 


Na wypowiedź Tadeusza Rydzyka zareagował Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej – arcybiskup Grzegorz Ryś. I przeprosił za wypowiedź Tadeusza Rydzyka.

"Jako Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej chcę najmocniej przeprosić wszystkich, których dotknęła wypowiedź Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka z dnia 05 grudnia br.

Bagatelizowanie grzechu, a jeszcze bardziej jego konsekwencji w życiu osób poszkodowanych, nie ma nic wspólnego z drogą Ewangelii.

Ewangeliczną drogą Kościoła jest uznanie win i nawrócenie oraz solidarność z najmniejszymi i cierpiącymi.

abp Grzegorz Ryś Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej"

 


Z kolei Prymas Polski abp Wojciech Polak zwrócił się pisemnie do prowincjała Zgromadzenia Ojców Redemptorystów o. Janusza Soka, przełożonego o. Tadeusza Rydzyka, z prośbą o reakcję na sobotnią wypowiedź zakonnika.

Zdjęcie: Monika Bilska Radio Maryja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE