Reklama

Odznaczenie dla Łukasza Stefaniaka z krotoszyńskiej policji

Opublikowano: śr, 30 mar 2022 19:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkomisarz Łukasz Stefaniak - zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie otrzymał odznaczenie Odznaka „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Reklama

Łukasz Stefaniak po raz pierwszy krew oddał w 1998 roku i od tego czasu regularnie dzieli się krwią i osoczem. Do tej pory oddał już niemal 22 litry krwi. 

Policjant, odznakę otrzymał w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Jest ona jednostopniowa i może być nadawana tylko raz. Nadaje ją minister właściwy do spraw zdrowia. Mogą ją otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników - informuje Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji. 

Krotoszyńscy policjanci nie kryją dumy z postawy swojego kolegi, który oddając krew ratuje ludzkie życia. 

W związku z panującym stanem epidemii i wojną na Ukrainie coraz więcej krwi oraz jej składników jest potrzebne do ratowania ludzkiego życia. Jesteśmy dumni, że posiadamy w swoich szeregach ludzi, którzy ratują ludzkie istnienia, nie tylko w służbie, ale także poza nią. Dzięki postawom takich ludzi idea krwiodawstwa jest coraz bardziej powszechna i coraz więcej osób decyduje się podzielić życiodajnym płynem z potrzebującymi. Warto zaznaczyć, że nadal mimo wielu prób, nie udało się wyprodukować krwi. Dlatego tak ważni są honorowi dawcy krwi, bez których nie udało by się uratować wielu ludzkich istnień - podkreślają krotoszyńscy policjanci. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy