Reklama

Od listopada czeka nas podwyżka za śmieci !

Opublikowano:
Autor:

Od listopada czeka nas podwyżka za śmieci ! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa stawka za odbiór odpadów poszybuje w górę o ponad 60%.

Kilka tygodni temu Zgromadzenie Związku Międzygminnego Eko Siódemka w Krotoszynie większością głosów odrzuciło uchwałę dotyczącą podwyżki stawki za odbiór śmieci a Eko Siódemka unieważniła przetarg na ich odbiór, gdyż oferty które spłynęły przewyższały środki jakie zabezpieczyła na zagospodarowanie odpadów. Rozpisano więc nowy przetarg. Jednak już wówczas nie ukrywano, że podwyżka stawki za śmieci, to tylko kwestia czasu.

 

Podwyżka jest nieunikniona. Do rozstrzygnięcia pozostaje tylko kwestia, jaka będzie wysoka – uprzedzał wtenczas Dariusz Dębicki, przewodniczący Zgromadzenia Związku Międzygminnego Eko Siódemka w Krotoszynie.

 

Tymczasem zgromadzenie właśnie podjęło uchwałę o podwyżce stawki za śmieci. Dotyczy ona mieszkańców gminy Krotoszyn, Zduny, Kobylin, Cieszków i miasta Sulmierzyce.

Ta od 1 listopada br. wynosić będzie nie 18 zł a 29,50 zł od osoby.

 

Natomiast mieszkańcy, którzy zadeklarują, że zamiast odstawiania odpadów bio będą je kompostować u siebie, czeka zniżka w opłacie za śmieci w wysokości 3 złotych, a więc zamiast 29,50 zł od osoby, zapłacą 26,50 zł.

 

Rozstrzygnięty został przetarg i na jego podstawie a także po zliczeniu pozostałych kosztów składowych, jak choćby administracji czy utrzymania PSZOK-ów, przeprowadzono kalkulację nowych stawek, które przyjęliśmy. Podwyżka to m. in. wynik rosnących cen „na bramie” za tonę śmieci w ostrowskim zakładzie – wskazuje Dariusz Dębicki. .

 

Za ewentualną „rekompensatę” podwyżki opłaty za śmieci można uznać wprowadzenie zmian w odbiorze odpadów biodegradowalnych oraz popiołu. Te mają być odbierane przez cały rok, a nie jak do tej pory jedynie okresowo.

 

Jedynie w okresie letnim popiół będzie odbierany co 6 tygodni i analogiczna sytuacja będzie w przypadku odpadów bio, w okresie zimowym – zaznacza Dariusz Dębicki.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE