Reklama

Nowy radny powiatu krotoszyńskiego złożył ślubowanie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nowy radny powiatu krotoszyńskiego złożył ślubowanie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mariusz Karbowiak zastąpił Marcina Jamrego w radzie powiatu krotoszyńskiego.

Reklama

Od wielu miesięcy rada powiatu krotoszyńskiego funkcjonowała w niepełnym składzie. Na posiedzeniach nie pojawiał się bowiem Marcin Jamry, były prezes PGKiM w Krotoszynie. Początkowo jego nieobecność wiązała się z tym, że został zatrzymany przez poznańską prokuraturę w związku z podejrzeniem przez niego przestępstwa. 

W czasie, gdy Marcin Jamry przebywał w areszcie przestał pełnić funkcję prezesa PGKiM w Krotoszynie. Na stanowisku zastąpił go Marian Janas. Marcin Jamry nadal jednak pełnił funkcję radnego powiatu krotoszyńskiego. Ale na posiedzeniach nie pojawiał się nawet po wyjściu na wolność.

Rezygnacja Marcina Jamrego

Na łamach portalu www.krotoszynska.pl Marcin Jamry wyjaśniał, co było powodem jego nieobecności na spotkaniach rady. W listopadzie ubiegłego roku były prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie złożył na ręce przewodniczącego rady powiatu krotoszyńskiego rezygnację z funkcji radnego

Otrzymałem pisemną rezygnację pana Marcina Jamrego z mandatu radnego Rady Powiatu Krotoszyńskiego. Przekazałem ją do Komisarza Wyborczego w Kaliszu. Gdy mandat pana Marcina Jamrego zostanie wygaszony, to skład rady zostanie uzupełniony - poinformował wówczas Juliusz Poczta, przewodniczący rady powiatu krotoszyńskiego.  

Rezygnacja Marcina Jamrego sprawiła, że jego miejsce zajął Mariusz Karbowiak, który startując z list PSL do rady powiatu krotoszyńskiego zdobył 368 głosów - o 35 mniej niż Marcin Jamry. Wówczas nie pozwoliło mu to zdobyć mandatu. 

Ślubowanie Mariusza Karbowiaka

Podczas ostatniej sesji rady powiatu krotoszyńskiego Mariusz Karbowiak - sołtys Biadek - złożył ślubowanie i oficjalne został radnym rady powiatu krotoszyńskiego. 

Chciałbym osobiście panu pogratulować, panie Mariuszu, bo wiem dobrze, że - znając pana dotychczasową działalność społeczną, czy to jako turysty, czy to jako działacza kultury, czy to jako sołtysa - wiem, że pan bardzo dobrze będzie wykonywał swoją pracę. Do tej pory pan służył tylko i wyłącznie gminie Krotoszyn, a teraz pana działalność rozszerzy się na cały powiat i liczę na to, że będzie pan miał na względzie również obywateli pozostałych gmin, że nie tylko gmina Krotoszyn będzie pana oczkiem w głowie - mówił po ślubowaniu Juliusz Poczta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy