Reklama

Nowy Folwark – Brzoza. Przymiarki do budowy ścieżki pieszo-rowerowej

Opublikowano:
Autor:

Nowy Folwark – Brzoza. Przymiarki do budowy ścieżki pieszo-rowerowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zadanie ma pochłonąć kilka milionów złotych. Kiedy dojdzie do jego realizacji?

Całkowita wartość inwestycji to prawie 4 mln zł. Kwota niemal w całości zostanie wydatkowana w przyszłym roku, kiedy też ma ruszyć budowa ścieżki. Zaś tegoroczne wydatki to tylko 22 tys. zł, które zostaną przeznaczone na wykonanie niezbędnej dokumentacji m. in. studium wykonalności.

 

W przedsięwzięciu uwzględnione zostało m. in. postawienie przystanków autobusowych oraz elementów starej kolejki wąskotorowej, której linia kiedyś właśnie na tej trasie przebiegała – wskazuje Paweł Radojewski, wicestarosta krotoszyński.

 

Ponadto samorząd powiatu ma w planach inwestycyjnych, posiłkowanie się środkami zewnętrznymi.

Będziemy składali wniosek do urzędu marszałkowskiego o dofinansowanie tego zadania. W tym przypadku jest możliwość uzyskania wsparcia nawet w wysokości 85%, dlatego zadanie musi się znaleźć jeszcze w tym budżecie, abyśmy mogli o te środki aplikować – zaznaczył Andrzej Jerzak, skarbnik starostwa powiatowego.

 

Wsparcie w realizacji zadania zadeklarował także samorząd Krotoszyna, który miałby wyłożyć połowę niezbędnych środków finansowych.

Jeżeli otrzymalibyśmy dofinansowanie i biorąc do tego pod uwagę wsparcie ze strony gminy Krotoszyn, to ostatecznie mogłoby się okazać, że uda nam się to zadanie zrealizować być może nawet za jakieś 300 tys. zł – mówił z optymizmem skarbnik, Andrzej Jerzak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE