Uroczystego otwarcia nowo wybudowanych dróg na osiedlu Sulimira w Sulmierzycach dokonali: Dariusz Dębicki - burmistrz Sulmierzyc, przedstawiciele rady miejskiej, dyrektor Sulmierzyckiego Domu Kultury, mieszkańcy Sulmierzyc, poseł Katarzyna Sójka, poseł Tomasz Ławniczak, Łukasz Starczewski - asystent posła Jana Mosińskiego raz Anna Lis - asystentka europosłanki Andżeliki Możdżanowskiej.
W ramach przeprowadzonej inwestycji przebudowano drogi na ulicy Sikorskiego, Laskowskiego oraz od ulicy Powstańców Wlkp. Wykonawcą zadania była firma „ROLBUD” Zakład Handlowo – Usługowy Mus Urszula z Granowca. Przebudowano jezdnie na trzech do szerokości 5 m., na całych projektowanych odcinkach wymieniono podbudowę i położono nową nawierzchnie jezdni z kostki brukowo-betonowej. Jezdnie zostały ograniczone krawężnikiem typu najazdowego. Ponadto w ramach inwestycji wykonano wjazdy i dojścia do posesji. Na wszystkich ulicach wybudowany został kanał odwadniający pas drogowy - kanalizacja deszczowa, wpusty deszczowe i przykanaliki. Łączna długość przebudowy dróg wyniosła 504 m - wskazuje Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.
Cała inwestycja kosztowała ponad 707 tys. zł, z czego miasto pozyskało dofinansowanie w kwocie niemal 500 tys.zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Komentarze (0)