Reklama

Nowa Wieś. W jakiej technologii wybudować halę?

Opublikowano:
Autor:

Nowa Wieś. W jakiej technologii wybudować halę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminni rajcy od miesięcy zastanawiają się w jakiej technologii wybudować halę sportową przy szkole w Nowej Wsi. Każdy ma swój pomysł i swoją wizję.

Hali sportowej przy podstawówce w Nowej Wsi na razie nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Radni cały czas zastanawiają się w jakiej technologii ma postawić obiekt.

Jedni chcą, by była to hala namiotowa, inni chcą blaszaną, a jeszcze inni murowaną. Jednak podczas podejmowania ostatecznej decyzji trzeba brać pod uwagę szereg uwarunkowań – od wielkości działki, po koszty budowy a później utrzymania.

- W naszym przypadku wejście musi być z boku, bo inaczej musielibyśmy poświęcić boisko sportowe – mówił ostatnio wójt Rozdrażewa, Mariusz Dymarski.

Potrzebny będzie też łącznik pomiędzy szkołą a salą, który ma także pełnić rolę stołówki szkolnej. Bowiem niedawno zmieniły się przepisy i szkoła powinna zapewniać uczniom możliwość zjedzenia ciepłego posiłku.

Oprócz tego wójt chciałby, aby w dachu zamontować świetliki, a także, gdzie będzie to możliwe panele fotowoltaiczne. Świetliki nie tylko częściowo oświetlą wnętrze sali, ale zapobiegną też generowaniu dużych kosztów z ciągłego używania elektryczności. Z kolei panele fotowoltaiczne pozwolą na produkcje prądu, który szkoła będzie mogła zużywać na bieżąco. Co prawda są to większe wydatki podczas budowy, ale w perspektywie czasu dadzą one oszczędności w postaci mniejszych rachunków.

- Chciałbym, żebyście to świadomie wybrali i zobaczyli dachy w innych obiektach, które dają możliwość umieszczenia dużej ilości świetlików zapewniających światło naturalne – zachęcał radnych Dymarski.

Ci przyznali mu rację uznając, że powinni zobaczyć jeszcze inne obiekty oraz poznać koszty budowy.

- Wiem, że w pow. kościańskim taka hala była budowana ze świetlikami na dachu. Jeśli uda mi się znaleźć gdzieś bliżej podobną - to chciałbym, abyście pojechali i zobaczyli zastosowane rozwiązania – mówił szef gminy.

Radni zauważyli, że warto byłoby rozejrzeć się za dotacjami np. na fotowoltaikę. I prawie jednogłośnie stwierdzili, że założenie paneli jest rozwiązaniem przyszłościowym. Będzie to więc bardzo ważny element podczas budowy nowej hali.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE