Reklama

Nowa data 29. finału WOŚP. Kiedy zagra orkiestra Jurka Owsiaka?

Opublikowano:
Autor:

Nowa data 29. finału WOŚP. Kiedy zagra orkiestra Jurka Owsiaka? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał odbyć się 10 stycznia 2021 roku. Jednak – we względu na wprowadzoną przez rząd narodową kwarantannę – termin został zmieniony.

Wczoraj minister zdrowia poinformował, że od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku w Polsce obowiązywać będzie narodowa kwarantanna.

 

W związku z tym Jurek Owsiak zdecydował, że zaplanowany na 10 stycznia 29. finał WOŚP zostanie przeniesiony.

 

Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które są związane z naszym życiem codziennym. Ja, Jurek Owsiak, je bardzo dobrze rozumiem. W innych krajach one już były wprowadzone wcześniej, w związku z tym, jeżeli chcemy się dobrze ustawić do tej skutecznej walki z koronawirusem – zróbmy to. Przetrzymajmy to – podkreśla Jerzy Owsiak, prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia 2021 r.

 

31 stycznia gramy w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich. Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj był szanowany wszędzie na całym świecie. Póki co, grając z Orkiestrą na całym świecie, słyszeliśmy bardzo wspaniałe opinie na nasz temat. To jesteśmy właśnie my, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – wskazuje Jurek Owsiak.

 

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem „Finał z głową”. Wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi puszkami będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Będzie to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

 

Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe – podkreślała Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP.

FOTO: WOŚP/Lucyna Lewandowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE