Reklama

Niebawem konkurs na szefa krotoszyńskiego szpitala. Czy są już chętni do objęcia sterów?

Opublikowano:
Autor:

Niebawem konkurs na szefa krotoszyńskiego szpitala. Czy są już chętni do objęcia sterów? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedna z osób, brana pod uwagę jako ewentualny kandydat na to stanowisko, była w przeszłości związana z krotoszyńskim SP ZOZ.

Konkurs na dyrektora SP ZOZ w Krotoszynie, oficjalnie ma być ogłoszony za około 2 tyg. Póki co wybrana została komisja konkursowa, która ma bliżej przyjrzeć się ewentualnym kandydatom na szefa krotoszyńskiego szpitala.

 

W jej skład weszli: Tadeusz Stefaniak (przedstawiciel Rady Powiatu – przewodniczący komisji), Paweł Radojewski (przedstawiciel Rady Powiatu), Andrzej Jerzak (przedstawiciel Rady Powiatu), Zbigniew Brodziak (przedstawiciel Rady Powiatu), Miłosz Zwierzyk (przedstawiciel Rady Powiatu), Piotr Januszkiewicz (przedstawiciel Rady Powiatu, lekarz) oraz Stanisław Szczotka (przedstawiciel Rady Społecznej SPZOZ w Krotoszynie).

 

Teraz komisja konkursowa musi opracować regulamin i go przyjąć. Kiedy to uczyni, zgłasza to zarządowi powiatu i wówczas ogłaszany jest konkurs. Chcielibyśmy, aby tych chętnych było jak najwięcej, żeby się nie okazało, że nikt się nie zgłosi, bo też taka sytuacja może mieć miejsce – mówi Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

 

Przy dobrych wiatrach, nowego dyrektora krotoszyńskiego szpitala, poznalibyśmy na początku września. Zaś do momentu rozstrzygnięcia konkursu, obowiązki szefa krotoszyńskiego szpitala pełnić ma Mieczysław Pełko.

 

Wprawdzie żadne dokumenty aplikacyjne jeszcze nie zostały złożone, a już ruszyły spekulacje, kto po Krzysztofie Kurowskim, który zrezygnował z funkcji szefa SP ZOZ, mógłby przejąć stery w krotoszyńskim szpitalu.

 

Głośno mówi się o Włodzimierzu Szewczyku, który był już kiedyś związany za czasów dyrektora Jakubka z naszym szpitalem, a który niedawno rozstał się ze szpitalem wojewódzkim w Kaliszu. Chodzą też słuchy o jakiejś pani menadżer z Kalisza, która również miała by chęć wystartowania w konkursie, ale ona ponoć wcześniej nie miała jednak do czynienia ze służbą zdrowia – wskazuje jeden z lokalnych samorządowców.

 

Włodzimierz Szewczyk ubiegał się już o stanowisko dyrektora SP ZOZ w Krotoszynie. Było to w 2016r., wówczas jednak na szefa szpitala wybrano Krzysztofa Kurowskiego. Czy zamierza podjąć kolejną próbę objęcia władzy w SP ZOZ?

 

Biorę pod uwagę wzięcie udziału w konkursie – przyznaje Włodzimierz Szewczyk, były zastępca dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE