Reklama

Musisz wymienić dowód osobisty? Jest ważna informacja z urzędu w Krotoszynie

Opublikowano:
Autor:

Musisz wymienić dowód osobisty? Jest ważna informacja z urzędu w Krotoszynie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Krotoszyńscy urzędnicy przypominają, że w związku z nowymi przepisami odnośnie dowodów osobistych - zostały dosłownie ostatnie dni na złożenie wniosków - według starych zasad. Jeśli mija nam termin wymiany - musimy się pospieszyć.

Przypomnijmy: niedawno w życie weszła nowa ustawa odnośnie dowodów osobistych - chodzi o dostosowanie przepisów do prawa unijnego. W praktyce chodzi m.in. o wprowadzenie do dowodów osobistych tzw. drugiej cechy biometrycznej, czyli mówiąc wprost: odcisków palców. 

Krotoszyn. Wymiana dowodów osobistych

Zgodnie z założeniami rządu - pobieranie odcisków palców odbywać się będzie podczas składania wniosku o wydanie dowodu osobistego - w danym urzędzie gminy lub miasta. Możliwość składania wniosków drogą elektroniczą - zniknie.

Z drugiej jednak strony - jak zapowiadają rządzący - w przypadku osób, które nie mogą fizycznie przyjść do urzędu, sprawy związane z wymianą dowodu mają być załatwiane mobilnie - możliwe, że wówczas mobilny urzędnik przyjedzie do nas. Dotyczy to jednak tylko ściśle określonych przypadków.

 

Krotoszyn. Wymiana dowodów osobistych - ważny termin

Zmiany już weszły w życie - w związku z czym konieczne jest także wdrożenie niezbędnych rozwiazań technicznych w gminach.

Jak informują urzędnicy - "stare" zasady obowiązują tylko do 5 listopada 2021. Od godziny 12:00 natomiast w krotoszyńskim urzędzie wnioski nie będą w ogóle przyjmowane.  W tym czasie nastąpi bowiem przerwa techniczna. 

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Krotoszynie informuje, że w dniu 5 listopada 2021r. (piątek) od godz. 12.00 nie będzie możliwości załatwienia spraw związanych z dowodem osobistym (wydanie, zgłoszenie utraty, zawieszenie certyfikatów, przyjęcie wniosku). Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji całkowite zablokowanie dostępu do Rejestru Dowodów Osobistych spowodowane jest koniecznością wdrożenia rozwiązań technicznych niezbędnych do wydawania dowodów zawierających odciski palców - informują krotoszyńscy urzędnicy. 

 

UWAGA! WYMIANA DOWODU OSOBISTEGO DOTYCZY TYLKO OSÓB, KTÓRYM MIJA TERMIN WAŻNOŚCI DOWODU OSOBISTEGO. NIE MUSIMY SKLADAĆ WNIOSKU - JEŚLI NIE KOŃCZY SIĘ TERMIN JEGO WAŻNOŚCI.

 

Według planów rządu wymiana dokumentów dla wszystkich Polaków ma potrwać do 2031 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy