Reklama

Msze święte na cmentarzach w Dzień Wszystkich Świętych w naszym powiecie.

Opublikowano:
Autor:

Msze święte na cmentarzach w Dzień Wszystkich Świętych w naszym powiecie. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 listopada oddamy się zadumie i refleksji nad przemijaniem. Skłoni nas ku temu Dzień Wszystkich Świętych i następujące po nim Zaduszki.

Będziemy wspominać naszych bliskich i znajomych, których już nie ma wśród nas. Przypomnimy sobie zapewne wiele radosnych chwil, jakie razem spędziliśmy. Będziemy przywoływać śmieszne powiedzonka dziadka czy rady babci. W niejednym oku zakręci się łza tęsknoty. Może ogarnie nas żal, że nie wszystko zdążyliśmy zrobić i powiedzieć.

Gmina Krotoszyn

Wierni kościoła katolickiego będą modlić się na mszach i uczestniczyć w nabożeństwach. W Krotoszynie 1 listopada o godz. 14.00 odbędzie się msza święta na cmentarzu. W Roszkach uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.00 także na cmentarzu, a o godzinie 11.00 parafianie z Biadek będą uczestniczyć we mszy świętej w kościele, po której odbędzie się procesja do grobów. Na terenie nekropolii w Chwaliszewie uroczysta msza święta rozpocznie się o godzinie 11.00. W Kobiernie msza z okazji Dnia Wszystkich Świętych zacznie się o 13.00 w kościele i po niej ruszy procesja na cmentarz. O tej samej godzinie zostanie odprawione nabożeństwo na cmentarzu w Lutogniewie, a godzinę później parafianie z Wielowsi spotkają się na mszy w kościele, by po niej wyruszyć na cmentarz.

Gmina Kobylin

W Kobylinie uroczysta msza święta zostanie odprawiona na cmentarzu o godzinie 13.00. Na nekropoliach w Starymgrodzie i Smolicach nabożeństwa odbędą się o godzinie 14.00. Natomiast na cmentarzu w Wyganowie – o godzinie 12.00. Parafianie z Zalesia Wielkiego najpierw – o godzinie 10.30 – będą uczestniczyć we mszy świętej w kościele, a następnie wezmą udział w procesji na cmentarz.

Gmina Koźmin Wlkp.

Na cmentarzu św. Krzyża przy Pleszewskiej w Koźminie Wlkp. msza święta rozpocznie się o godzinie 11.15. Natomiast w Kościele św. Trójcy przy Poznańskiej o 14.00. Parafianie z Mokronosa o godzinie 13.30 spotkają się na mszy w kościele i po niej wyruszą na cmentarz, natomiast w kościele w Wałkowie nabożeństwo odbędzie się o godzinie 11.00.

Gmina Rozdrażew

Wierni spotkają się na uroczystej mszy świętej w kościele w Rozdrażewie o godzinie 14.00, a następnie wyruszą procesją na cmentarz. Na terenie nekropolii w Nowej Wsi msza święta rozpocznie się o godzinie 13.00.

Gmina Zduny i Sulmierzyce

W Zdunach nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 13.00 na cmentarzu, natomiast w Baszkowie msza święta zostanie odprawiona o godzinie 10.00 w miejscowym kościele parafialnym, a następnie procesja uda się na cmentarz, gdzie odmówiony zostanie różaniec. Parafianie z Sulmierzyc spotkają się na cmentarzu przy Błoniu o godz. 10.00 i o 12:00 na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE