Reklama

Mistrzostwa Polski w Sumo. Rodzeństwo ze złotymi medalami

Opublikowano:
Autor:

Mistrzostwa Polski w Sumo. Rodzeństwo ze złotymi medalami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Doskonale zaprezentowali się zawodnicy UKS Samsona Kobylin i Towarzystwa Atletycznego "Rozum" podczas Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Sumo.

 

 

Mistrzostwa Polski Seniorów w roku jubileuszu 15-lecia Polskiego Związku Sumo stały na bardzo wysokim poziomie. - Świętować będziemy w sierpniu, podczas Poland Open – zapowiedział Dariusz Rozum, szef Polskiego Związku Sumo.

 

A na dohyo działo się wiele i ciekawie. Aleksandra Rozum w swojej kategorii wagowej (65 kg) musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej Magdaleny Macios. Na jednym z poprzednich turniejów Ola pokonała koleżankę z kadry. Na Mistrzostwach Polski w Krotoszynie rywalka wzięła rewanż. Ale nie jest tajemnicą, że najmłodsza córka prezesa Polskiego Związku Sumo przejmuje powoli prym w tej kategorii wagowej od starszej o 8 lat rywalki.

 

Finałową porażkę w kategorii do 65 kg Aleksandra Rozum odbiła sobie w kategorii OPEN. Powiedzieć, że wygrała tę kategorię, to nic nie powiedzieć. Ola zmiotła pierwsze trzy rywalki, a żadna z walk nie trwała dłużej niż 5-6 sekund. W walce finałowej krotoszynianka musiała napracować się trochę dłużej, ale złoto wyrwała w kapitalnym stylu. Kolejny złoty krążek zdobył w kategorii 115 kg Aron Rozum. W open dołożył brąz. Kacper Mikołajczyk i Mateusz Konieczny zdobyli brązowe medale odpowiednio w +115 kg i 77 kg.

 

Tym razem złota nie zdobyli zawodnicy UKS Samson Kobylin, ale ich dorobek i tak jest imponujący. Zawodniczki: Marta Wielebińska (80 kg), Julia Jankowiak( 55 kg) i Patrycja Dubicka (60 kg) zdobyły tytuły wicemistrzyń Polski. Brąz przypadł w udziale Wiktorii Przewoźnej (60 kg). Wśród mężczyzn wicemistrzem (85 kg) został Patryk Swora. Brązowe medale dla kobylińskiego klubu wywalczyli też Stefan Klejewski (+115 kg) i Mikołaj Kandzierski (92 kg). Drużonowo Samson wygrał klasyfikację kobiet i zajął drugie miejsce u panów.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE