Reklama

Mikołajki w gminie Kobylin [ZDJĘCIA I FILM]

Opublikowano:
Autor:

Mikołajki w gminie Kobylin [ZDJĘCIA I FILM] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczne Mikołajki na długo pozostaną w pamięci mieszkańców gminy Kobylin. Choć z powodu epidemii koronawirusa z okazji 6 grudnia nie odbywały się żadne jarmarki, to atrakcji nie brakowało.

Ulicami Kobylina przejechał barwny, mikołajkowy korowód. Na jego czele – na motocyklu – jechał sam burmistrz Kobylina, Tomasz Lesiński. Za nim podążał pięknie ustrojony wóz z brodatymi Mikołajami i uroczymi śnieżynkami.

 

Na kobylińskim rynku zgromadziły się tłumy, by posłuchać świątecznych utworów granych na żywo przez kobylińską orkiestrę oraz zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem czy popatrzeć na pięknie przystrojone motocykle i wóz strażacki.

 

Następnie mikołajkowy korowód przejechał ulicami Kobylina.

 

Najmłodsi mieszkańcy Kobylina i okolic otrzymali słodycze ufundowane przez organizatorów Mikołajek. Co ważne – z budżetu gminy Kobylin nie wydano na to przedsięwzięcie ani złotówki, gdyż cała akcja została sfinansowana z prywatnych pieniędzy burmistrza, kobylińskich urzędników i strażaków.

 

 

Podobne akcje miały miejsce także w okolicznych wioskach.

 

Mikołajkowy orszak przejechał ulicami Zalesia Wielkiego, rozdając maluchom słodycze. Mikołaje pojawiły się także w Zalesiu Małym, Srokach, Górce, Łagiewnikach, Wyganowie, Długołęce, Starkówcu i Fijałowie.

 

Mieszkańców Kuklinowa także odwiedził mikołajkowy orszak składający się z pracowników szkoły podstawowej i strażaków.

 

Wszystkie te inicjatywy pokazały, że – nawet w dobie pandemii – można się zmobilizować i zorganizować coś pięknego dla dzieciaków.

 

Zdjęcia: Gazeta Krotoszyńska/UM Kobylin

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE