Reklama

Mieszkańcy Świnkowa muszą wymienić dowody rejestracyjne

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mieszkańcy Świnkowa muszą wymienić dowody rejestracyjne - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z nadaniem nowych nazw ulic w Świnkowie (gm. Krotoszyn) mieszkańcy wsi muszą wymienić dowody rejestracyjne pojazdów.

Reklama

Władze gminy Krotoszyn zdecydowały, że we wsi Świnków powstaną ulice. Z tego powodu mieszkańcy Świnkowa muszą wymienić dowody rejestracyjne swoich pojazdów, gdyż zawarty jest w nich adres zamieszkania. A ten uległ zmianie. 

Standardowa opłata za wymianę dowodu rejestracyjnego wynosi 54 zł. Jednak zdecydowano, że mieszkańcy Świnkowa nie będą musieli za to płacić. 

Zwolnienie z opłaty wynika z uchwały nr XLIII/277/22 Rady Powiatu Krotoszyńskiego z dnia 28 stycznia 2022 r. w sprawie zwolnienia z opłaty za wydanie nowego dowodu rejestracyjnego mieszkańców miejscowości Świnków. Akt prawa miejscowego został opublikowany w dniu 21 lutego 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego. Uchwała wchodzi w życie w dniu 8 marca 2022 r. - wskazują przedstawiciele starostwa krotoszyńskiego. 

Mieszkańcy Świnkowa, którzy wymieniać będą dowody rejestracyjne nadal jednak będą musieli zapłacić 50 groszy. 

Wymagane będzie uiszczenie opłaty ewidencyjnej w wysokości 0,50 zł (opłata stanowi przychód Funduszu Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców) - informują urzędnicy. 

By wymienić dowód rejestracyjny w Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Krotoszynie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wizyty. Można jej dokonać na dwa sposoby:

  • na stronie internetowej pod adresem https://bezkolejki.eu/spkrotoszyn
  • pod numerem telefonu 62 722 01 02 lub 62 722 66 64 (rezerwacja odbywa się do godziny 12.00).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy