Reklama

Miejsce do wypoczynku i rekreacji w Sulmierzycach. Kiedy kolejny etap przebudowy Al. Klonowicza?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Miejsce do wypoczynku i rekreacji w Sulmierzycach. Kiedy kolejny etap przebudowy Al. Klonowicza? - Zdjęcie główne

Miejsce do wypoczynku i rekreacji w Sulmierzycach. Kolejny etap przebudowy Al. Klonowicza | foto Archiwum portalu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 12 września otwarto oferty w przetargu na przebudowę Al. Klonowicza w Sulmierzycach. Okazało się jednak, że zaproponowane ceny przewyższają kwotę zarezerwowaną na tę inwestycję w budżecie gminy.

Reklama

Projekt przebudowy Alei Klonowicza w Sulmierzycach zakłada przede wszystkim utworzenie miejsca rekreacyjno-wypoczynkowego, gdzie mieszkańcy oraz turyści odwiedzający miasto mogliby aktywnie spędzać czas wolny.

Planuje się postawienie tablicy edukacyjnej z informacjami dotyczącymi historii Sulmierzyc, tabliczek informacyjnych (umieszczonych wśród kompozycji roślinnych) z nazwami projektowanych i występujących tam roślin oraz urządzenia edukacyjnego. Przewidziano także odnowienie istniejących pomp i wykonanie automatycznego nawadniania.

12 września otwarto oferty w przetargu na tę inwestycję. Zainteresowanie przebudową Alei Klonowicza wyraziły dwie firmy. Obie jednak zaproponowały ceny pzewyższające kwotę zaplanowaną na to zadanie przez gminę - a więc 145 tys. zł. Jedna oferta opiewała bowiem na 166 tys. zł, druga - na 18 tys. zł. Wobec tego, przetargu nie rozstrzygnięto. 

Warto przypomnieć, że jeśli uda się wyłonić wykonawcę, będzie to kolejny etap rozbudowy Al. Klonowicza, która wpisana jest do rejestru zabytków Województwa Wielkopolskiego, jako historyczny układ urbanistyczny miejscowości Sulmierzyce. Ponadto, rozbudowa Al. Klonowicza, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 444 w 2016 roku zdobyła aż 3 nagrody w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy