Reklama

Masz wolny lokal? Pomóż potrzebującym

Opublikowano:
Autor:

Masz wolny lokal? Pomóż potrzebującym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Salonowi odzieży dla ubogich w Krotoszynie grozi likwidacja. PCPR szuka nowego lokalu.

Salon odzieży i przedmiotów używanych dla osób znajdujacych się w trudnej sytuacji funkcjonuje w pomieszczeniach hali sportowej przy ul.Młyńskiej w Krotoszynie. Od prawie 15 lat prowadzi go Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie. Niestety za kilka dni kończy się umowa najmu pomieszczenia z Centrum Sportu i Rekreacji "Wodnik" w Krotoszynie. Dlatego PCPR pilnie poszukuje nowego lokalu.

Musimy opuścić te pomieszczenia ze względu na nowe ich przeznaczenie. Tylko problem w tym, że nie mamy dokąd się przenieść - przyznaje Andrzej Piotrowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie.

Dodaje, że szukano miejsc w budynkach użytecznosci publicznej na terenie powiatu krotoszyńskiego. Niestety, jak dotąd nie znalazło sie wolne miejsce. 

Jest np. nieużytkowany parter Dziennego Domu Seniorów przy ul. Kobierskiej, natomiast te pomieszczenia nie nadają się jeszcze do użytkowania - tłumaczy Andrzej Piotrowski.

Dlatego apeluje o pomoc. Jeśli więc posiadasz wolne pomieszczenie, w którym można by składować używaną odzież i prowadzić tu salon dla nauboższych - zgłoś sie do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie przy ul. Floriańskiej. Tel. (62) 722 88 91, (62) 505 82 13, (62) 505 82 14

Dotychczas funkcjonowaliśmy na powierzchni ok. 40 m kw. Będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie nam podobnej powierzchni choćby na okres przejściowy - mówi Andrzehj Piotrwoski.

Salon odzieży i przedmiotów używanych dla potrzebujących dotychczas działał przez trzy dni w tygodniu po trzy godziny. Prowadzące go wolontariuszki przyjmowały odzież od chętnych, by się nią podzielić z innymi i wydawały go osbom, które zgłaszały się po pomoc. Tylko w ubiegłym roku w salonie odnotowano 1.680 wizyt.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE