Reklama

Marcelek z Krotoszyna zaczyna radioterapię. Trzymamy kciuki!

Opublikowano:
Autor:

Marcelek z Krotoszyna zaczyna radioterapię. Trzymamy kciuki! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnie tygodnie Marcel Samol z Krotoszyna spędził w szpitalu. Najpierw był tam z mamą, teraz rodzice się zamienili i Marcelek jest z tatą.

Od tygodnia Marcelek jest z tatą w szpitalu i jeszcze cały następny tydzień tak zostanie, ponieważ zmiany są co 2 tygodnie, a tata jest tak samo mocno stęskniony za Marcelkiem, więc zdecydowaliśmy się nad opieką na zmianę, tak aby każdy po równo spędzał czas z naszym małym krasnalem – wskazuje mama Marcelka z Krotoszyna.

 

Marcel Samol jest już po serii badań i w poniedziałek zaczyna radioterapię.

W poniedziałek był na konsultacji u radiotechników, którzy jednogłośnie stwierdzili, że naświetlenie głowy i kręgosłupa jednocześnie byłoby dla Marcelka bardzo niekorzystne, z racji że przeszedł autoprzeszczepy jego organizm jest mocno osłabiony i takiego naświetlenia mógłby nawet nie wytrzymać do połowy.. zdecydowali się na naświetlenie jednego z przerzutu na kręgosłupie, który jak urośnie może doprowadzić do tego, że Marcel będzie sparaliżowany – mówi Karolina, mama Marcelka Samola.

 

Radioterapia zacznie się w poniedziałek i potrwa pięć dni.

 

Po tym czasie Marcel będzie na obserwacji kilka dni i prawdopodobnie dostanie On chemię doustną, Która będziemy mu podawać w domu. Lekarze będą obserwować jego zachowanie podczas naświetlań i wtedy ostatecznie zdecydują czy zakończą na naświetlaniu jednego przerzutu, czy podejmą się naświetlania jeszcze jednego – obrazuje mama Marcelka.

 

Obecnie Marcelek dostaje sterydy i leki przeciwobrzękowe, które przygotowują go do radioterapii.

 

Jest trochę marudny i przez chwile miał chrypę i pleśniawki w buzi, ale wszystko już minęło. Humor dopisuje, kierownik się z niego zrobił niesamowity i wszyscy mają stać na baczność, biega i zagaduje wszystkich dookoła, więc tata ma co robić – wskazuje mama Małego Wojownika.

 

Wszyscy trzymamy kciuki, by radioterapia Marcelka zakończyła się sukcesem!

Foto: archiwum rodziców

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE