Reklama

Lutogniew. Dożynki diecezjalno – powiatowe i odpust.

Opublikowano:
Autor:

Lutogniew. Dożynki diecezjalno – powiatowe i odpust. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od soboty 24 sierpnia odbywać się będą uroczystości XX rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Już od soboty 24 sierpnia odbywać się będą uroczystości XX rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Dzień ten poświęcony będzie na spowiedź świętą oraz modlitwy w intencji rodzin. Wtedy też przed południem odbędzie się pielgrzymka osób niepełnosprawnych a w godzinach wieczornych, jak co roku przybędą samorządowcy z całego powiatu krotoszyńskiego.

Niedziela to główne uroczystości odpustowe połączone z dożynkami diecezjalno – powiatowymi. Jak zawsze o godz. 12:00 odprawiona zostanie uroczysta msza św. a po niej na boisku przy grzybku odbędzie się część obrzędowa. Wystąpi m. in. Krotoszyńska Orkiestra Dęta, będzie pielgrzymka konna oraz koncert solistów Polskiej Opery Kameralnej. Zwyczajem lutogniewskich uroczystości jest także pielgrzymka motocyklistów. Na zakończenie odbędzie się biesiada i koncert.

W poniedziałek wierni będą modlić się za zmarłych czcicieli Matki Bożej Pocieszenia, dobrodziejów Sanktuarium oraz poległych w obronie Ojczyzny. Wtorek będzie ostatnim dniem uroczystości i będzie przede wszystkim dniem modlitw za chorych i służbę zdrowia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE