Reklama

Łukasz Mikołajczyk Wojewodą Wielkopolskim

Opublikowano:
Autor:

Łukasz Mikołajczyk Wojewodą Wielkopolskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukasz Mikołajczyk z Ostrowa Wlkp., w minionej kadencji senator Prawa i Sprawiedliwości, został powołany na stanowisko Wojewody Wielkopolskiego.

Łukasz Mikołajczyk z Ostrowa Wlkp., został mianowany przez premiera Mateusza Morawickiego, na stanowisko Wojewody Wielkopolskiego. Były senator Prawa i Sprawiedliwości przejął schedę po Zbigniewie Hoffmannie, który obecnie zasiada w ławach sejmowych.   - Podejmując się tej ważnej roli wojewody spełniacie państwo ogromnie ważną funkcję w terenie - mówił podczas uroczystości premier.

Akty powołania otrzymało też trzech nowych wojewodów. Premier Morawiecki podziękował wojewodom za dotychczasową pracę i działania, zwłaszcza w kontekście dystrybucji środków dla samorządów w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. 

Łukasz Mikołajczyk jest absolwentem Politechniki Opolskiej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Ukończył także wiele form doskonalenia zawodowego i studiów podyplomowych. W latach 2015-2019 pełnił funkcję senatora Prawa i Sprawiedliwości. Dwukrotnie uzyskiwał mandat radnego powiatu ostrowskiego. Jest rodowitym ostrowianinem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE