Reklama

Kuklinów. Koronawirus wśród nauczycieli. Szkoła zamknięta.

Opublikowano:
Autor:

Kuklinów. Koronawirus wśród nauczycieli. Szkoła zamknięta. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Szkole Podstawowej w Kuklinowie (gm.Kobylin) stwierdzono dwa przypadki koronawirusa wśród kadry nauczycielskiej.

W tej chwili zajęcia w szkole są zawieszone, a szkoła w Kuklinowie została zamknięta.

 

- Rzeczywiście u dwóch osób z kadry nauczycielskiej potwierdzono zakażenie. W tej chwili działalność szkoły została wstrzymana, a uczniowie odesłani do domu - Maciej Frala, nauczyciel szkoły podstawowej w Kuklinowie.

 

W Szkole Podstawowej w Kuklinowie został przeprowadzony wywiad epidemiologiczny, na podstawie którego stwierdzono, że placówka zostanie zamknięta do 28 września, a wszyscy uczniowie przejdą na naukę zdalną.

 

- Na kwarantannę trafili uczniowie klas I – VII. Czyli wszyscy oprócz klasy VIII. Jednak, ze względu na to, że nauczyciele także są na kwarantannie, to uczniowie VIII klasy nie mogą mieć hybrydowego nauczania, dlatego zapadła decyzja, że cała szkoła przejdzie na naukę online – mówi Małgorzata Wysocka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kuklinowie.

Uczniowie klas I – VII, nauczyciele i rodzice uczniów z Kuklinowa zostali objęci 10-dniową kwarantanną.

- Ostatni kontakt uczniów z osobami, u których potwierdzono zakażenie miał miejsce w piątek i od tego czasu liczy się kwarantanna. Czyli będzie ona trwała do 28 września włącznie – wskazuje dyrektor SP w Kuklinowie.

 

Małgorzata Wysocka podkreśla również bardzo sprawne działania krotoszyńskiego sanepidu, dzięki którym cała sytuacja w szkole została bardzo szybko opanowana.

Panie z krotoszyńskiego sanepidu od początku są z nami w stałym kontakcie, były bardzo pomocne i profesjonalne, szybko podjęły odpowiednie kroki, rozwiały wszelkie wątpliwości, wskazały co robić. Bardzo im za to dziękuję – podkreśla Małgorzata Wysocka.

Przedszkole w Kuklinowie nadal będzie funkcjonować.

- Mamy dwa oddziały przedszkolne, które mogą stacjonarnie funkcjonować. Tutaj nie ma żadnego zagrożenia – mówi dyrektor SP w Kuklinowie.

 

Dyrekcja szkoły w Kuklinowie w tej chwili składa wniosek do sanepidu o naukę zdalną w szkołę. Następnie wniosek ten – po konsultacji z Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu zostanie rozpatrzony przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Krotoszynie.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE