Reklama

Krotoszyńska firma A-T w stanie restrukturyzacji. Dla dobra pracowników

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyńska firma A-T w stanie restrukturyzacji. Dla dobra pracowników - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości A-T od jakiegoś czas znajduje się w stanie restrukturyzacji. - W czwartym kwartale ubiegłego roku spółka złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego – wskazuje Lucyna Otworowska, kierownik działu marketingu i PR spółki A-T w Krotoszynie.

Powód? A-T nie otrzymało zwrotu VAT-u w wysokości około 30 mln zł.

– Dlatego też wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego był działaniem prewencyjnym, zapobiegającym możliwym problemom jakie mogłyby się pojawić z powodu zawieszenia przez urząd skarbowy zwrotu podatku VAT – informuje Lucyna Otworowska.

Dobro firmy i pracowników

Władze A-T podkreślają, że ich działania mają na celu ochronę zarówno interesów firmy - jak i zatrudnionych w niej pracowników.

- Podejmowane przez firmę czynności mają na celu działania wyłącznie zapobiegawcze i chronią przedsiębiorstwo, pracowników oraz kontrahentów przed negatywnymi skutkami działań organów podatkowych, które opóźniają dokonywanie należnych spółce rozliczeń podatkowych – podkreśla kierownik działu marketingu i PR A-T.

Nowoczesna siedziba

Postępowanie sanacyjne nie zahamowało rozwoju firmy. Na początku roku A-T zakończyło budowę nowego biurowca przy Rawickiej 54.

- Nowoczesny budynek wybudowany i wyposażony według najwyższych standardów jest już użytkowany przez pracowników centrali. Po 29 latach działania firmy w końcu całe centrum logistyczne oraz siedziba jest w jednym miejscu – informuje Lucyna Otworowska.

80 tys. klientów co miesiąc

Przedsiębiorstwo zatrudnia 860 pracowników. Posiada między innymi 73 placówki elektryczno – oświetleniowe, 39 hurtowni elektrycznych, hurtownię farmaceutyczną i magazyny. Miesięcznie obsługuje ponad 80.000 klientów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE